Új hozzászólás Aktív témák

  • CS_D

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem vagyok benne biztos, hogy jó topicban kérdezem, de úgy láttam többen is vagytok, akik ASUS RT N16 routerre váltottátok a jó öreg WL500gP-t.

    Legfontosabb kérdésem lenne, hogy Sambás másolás során mennyivel gyorsabb az N16, mint a WL500gP v1?

    Igazából egy sebesség érték is bőven elegendő lenne. És személyes tapasztalat érdekelne, nem a "neten fellelhető érték".

    Mert sajnos nagyon keveslem a 3.5 MB/s-os Samba sebességet a WL500gP-n. Szeretnék 130 gigát leszedni a routeren lévő HDD-ről, de belátható időn belül nem tudná átmásolni. :D

    Most mérgembe leszedtem a routerről, és rákötöttem volna gépre, viszont Win7-re nem találtam számomra megfelelő működésű és sebességű EXT2 partíciókat kezelő drivert, ezért, most XP-s laptopon keresztül, LAN-on keresztül húzom át a cuccost a Win7-es gépre, és botladozom a kábelekben. Szóval ezért lenne jó, ha a router normális sebességű USB vezérlővel rendelkezne.

    Esetleg a RAM upgrade gyorsítana egy picit a Samba másolási sebességén?

    Mert most 2 dolgon gondolkozom:
    - várok még, amíg kijön a custom firmware az új ASUS-ra, és lecserélem arra
    - vagy pedig egy kis upgrade-et kap a jó öreg WL500gP

    Szerintetek melyik célszerűbb?
    Én nagyjából torrentezésre, és Samba másolásra használom a routert. Ha több RAM lenne, akkor esetleg FTP-t és webszervert üzemeltetnék.

    Szóval kérlek osszátok meg velem véleményeteket, hogy mit tegyek. :)

    Üdv,
    D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák