Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz tlac #38 üzenetére

    Így van..
    Pontosabban a honlapjukon ez van:
    [I]Az elállás joga
    A Megrendelő az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól. Ebben az esetben az iPon Computer Kft. köteles a Megrendelő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségek a Vásárlót terhelik.Az iPon Computer Kft. követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Egyéb költségek a vásárlót nem terhelik.
    A 17/1999 (II.5) Korm. rendelet 5. §-a alapján a Megrendelő nem gyakorolhatja elállási jogát:

    hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta
    olyan áru értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (pl: kérésre összeállított konfigurációk)
    Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogával élni szeretne, kérjük, hogy a termék határidőn belüli visszajuttatása mellett írásban írja le, hogy el szeretne állni a szerződéstől a fenti jogszabály felhatalmazása alapján. [/I]
    Engem mondjuk kicsit zavarnak a vastagított részek, de reménykedünk abban, hogy mivel évi közel 100e Ft-ot otthagyok, nem nagyon húzzák..
    Én egyébként nem tudom mi ez a 8 nap, én a 3 napról tudtam aminél viszont nincsenek ilyen30napos határidők, meg leírt nyilatkozat...stb..

    Szerk: Ja! Már látom:felmerült költség = ha sérült az áru... Az persze jogos..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák