Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz Dartimperial #11 üzenetére

    Itt egy másik, igaz csak WiFi-s teszt.

    A smallnetbuilder-es teszten a WRT610 ha egy hajszállal is de gyorsabbnak tűnik mint az RT-N16 a CNET-es teszt szerint viszont az RT-N16 jelentősen gyorsabb a WRT610-nél.

    Ez alapján úgy is tűnhet, mintha nem lenne egzakt módon definiálva mit is tesztelnek (vagy miért szór ennyire az eredmény?).

    Már korábban linkeltem egy kis beszélgetést a smallnetbuilderes tesztelő ("Mr. Easy"/thiggins) és néhány érdeklődő között. Mindenesetre nekem furcsa volt, hogy miért gondolja a "Managing Editor" 2009-ben, hogy, ha már 2004-ben teszteltek Asus router-t akkor a következő 5 évben nem is kell foglalkozni ilyesmivel.

    Ami infót eddig össze tudtam szedni erről a routerről (az RT-N16 a WL-500 utódja) :
    + Gyors proci (533 MHz)
    + Sok (és gyors) RAM (128MB)
    + Sok flash (32MB)
    + gigabit WAN és LAN
    + N-es WiFi
    + 2 USB port
    + teljesen open source (2.6-os Linux kernel), azaz várható custom firmware hozzá (több is)

    - csak 2.4 GHz-es rádió van benne 5 GHz es sávon nem megy
    - Gyári firmware és dokumentáció gyenge
    - Mivel most jelent meg még egy darabig nem lesz hozzá custom firmware

    Nem tudom ennek a routernek milyen a táp adaptere a WL-500 adaptere hajlamos volt meghibásodni ha évekig ment non-stop.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák