Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz opcgyuszi #701 üzenetére

    Ne nevezd át utólag a mappákat, ugyanis olyankor nem fogja megtalálni a tartalmat és elméletileg újra nekiáll majd letölteni. Így persze kétszer is meglesz neked ugyanaz.

    Nem ismerem a transmission-t, azt sem tudom, hogy gyárit használsz vagy utólag telepítettet, de szvsz. egy normális torrent programban megoldható, hogy a .torrent fájl hozzáadásakor megadható/módosítható a végleges letöltési mappa. Inkább erre keress megoldást, mint utólag nevezgeted a mappát, aminek vannak káros következményei

    fantest1
    Én a korábbiakban wl500w-t, majd később RT-N16 routert nyúztam. Mindkét eszközön rtorrent kilenst használtam torrentezésre, amivel az apró problémákat leküzdve összességében nagyon meg voltam elégedve. Média streamelést pedig a Tomato által FW-be beépített miniDLNA végezte, ami végeredményben elég használható volt a célra.

    Mikor megláttam az AC68U gyári torrent kliens fapadosságát, gyorsan kikapcsoltam és rádobtam egy transmission-t, amihez sajnos szintén elég fapados kezelő felület érhető csak el. Mivel a célom az volt, hogy a korábban megszokott "kényelmet" kapjam, kutakodtam mindenfelé, hogyan lehetne az rtorrent+ruTorrent párost "rávarázsolni" az eszközre. Ezzel a párossal megoldhatóak mindazok, melyeket pl. Te is, opcgyuszi is és mad.peter is támasztottatok követelménynek. Végeredményben egy full extrás torrent kliens a végeredmény.

    Gondolom a transmission-nel is elérhető lehet hasonló, bár a kezelő felület tekintetében nem igazán találtam vele kapcsolatban számomra elfogadható megoldást és a több éves, szinte rutinból adódó felület kezelés miatt mégis inkább a jól megszokott rtorrent+ruTorrent kialakítást szerettem volna viszontlátni

    Örömmel jelentem, hogy a jelenlegi tapasztalataim tükrében 99%-osan megvalósítható a történet, bár 1-2 dolgot még nem teszteltem (pl. a gyári DLNA kliens, rutorrent mobil felületének működése, tűzfal megfelelő kialakítása, stb..)

    Mindehhez debian alapokon kezdtem el a kialakítást ezen leírást követve: [link]
    Ez lényegében pikk-pakk megvolt, viszont az rtorrent + ruTorrent telepítésének, összehangolásának többször is nekifutottam, míg végül meglettek azok az apró módosítások, aminek köszönhetően sikerült 99%-osra beüzemelnem (most éppen pár óra híján 4 napos a router folyamatos üzemideje).

    Azért írtam 99%-osra, mert mindent tényleg nem tudtam még tesztelni és eddig nem sikerült megvalósítani, hogy pl. router restartot követően automatán induljon az rtorrent. Jelenleg még kézzel putty-n keresztül kell elindítani. Remélem lesz erre is előbb utóbb megoldás (linux topikban is érdeklődtem a témában, eleddig eredménytelenül)

    A végleges beüzemelés alapját ezen leírás alapján sikerült megvalósítani: [link]

    Ezt a leírást némely helyen módosítva kell használni és működőkésre lehet bírni az rtorrent klienst.
    - a sudo utasítás nem kell sehová, mivel nem tudja értelmezni

    - xmlrcp-c-ből ezt a változatot használtam
    svn checkout http://svn.code.sf.net/p/xmlrpc-c/code/advanced xmlrpc-c

    - telepítettem hozzá a Tools részt is, bár ez nem biztos, hogy szükséges
    cd xmlrpc-c/tools
    make
    make install
    cd ..

    - a libtorrent konfigurálását így kell végrehajtani
    ./configure --disable-instrumentation

    - rtorrent konfigurálást pedig így csináld
    ./configure --with-xmlrpc-c=/usr/local/bin/xmlrpc-c-config

    - az apache 2 default fájlba ez a tartalom került
    nano /etc/apache2/sites-available/default

    <VirtualHost *:8080>
    ServerAdmin webmaster@localhost

    DocumentRoot /var/www
    <Directory />
    Options FollowSymLinks
    AllowOverride AuthConfig
    </Directory>
    <Directory /var/www/>
    Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
    AllowOverride All
    Order allow,deny
    allow from all
    </Directory>

    ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
    <Directory "/usr/lib/cgi-bin">
    AllowOverride None
    Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
    Order allow,deny
    Allow from all
    </Directory>

    ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log

    # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
    # alert, emerg.
    LogLevel warn

    CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined

    Alias /doc/ "/usr/share/doc/"
    <Directory "/usr/share/doc/">
    Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
    AllowOverride None
    Order deny,allow
    Deny from all
    Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
    </Directory>

    LoadModule scgi_module /usr/lib/apache2/modules/mod_scgi.so
    SCGIMount /RPC2 127.0.0.1:5000

    </VirtualHost>

    - az apache kommunikációs portját megváltoztattam 8080-ra, mert a 80-as porton működik a router admin felülete is
    nano /etc/apache2/ports.conf

    NameVirtualHost *:8080
    Listen 8080

    /etc/init.d/apache2 restart

    - apache rutorrent részéhez szintén a 8080 lett beállítva
    nano /etc/apache2/sites-available/rutorrent


    # ruTorrent
    #===========================================================================

    <VirtualHost *:8080>
    DocumentRoot /var/www/rutorrent/
    ErrorLog /var/log/apache2/error.log
    CustomLog /var/log/apache2/access.log combined
    </VirtualHost>

    #===========================================================================

    - a netstat használatához szükséges annak telepítése
    apt-get install net-tools

    - rtorrent indításához ezt a szkriptet üzemeltem be végül [link]
    a chmod 700 -R /var/run/screen/S-rtorrent sort törölhető, nincs rá szükség és hibaüzenetet dob, ha bent marad, bár attól még rendben lefut a szkript, tehát használható

    A ruTorrent felületét majd a http://192.168.1.1:8080/rutorrent/ címen lehet elérni. A mobilos felületet nem tudom, milyen címen még nem próbáltam

    Remélem nem hagytam ki semmit :B

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák