Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Peci

csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni AiMesh dolgokban. Biztosan keltettetek életre már ilyet és az is lehet, hogy volt már itt is. Ha igen akkor elnézést a kérés miatt. (Ritkán jutok ide...)

Szóval adott egy AC68U mint fő eszköz. A legújabb gyári Fw van rajta.
    Vettem mellé egy AC58U V3-as routert, azzal a jelszóval, hogy ez is támogatja az AiMesh-t.
    Ezen is a hozzá való, legfrissebb gyári Fw van.

Odáig eljutok az Asus (egyre hiányosabb) weblapja alapján, hogy látja az AC68 az AC58-at mint csomópontot de sajnos nem sikerül csatlakozni hozzá. Erre nem találok megoldást...

- Legújabb fw van mindkettőn.
    - Az AC58U reset után van.

Egy különbséget látok az az AC68U-n, az AiMesh 2-es felület. Ezt megkerülve visszaraktam a most utolsó előtti verziót, de a csatlakozás ott sem jött létre. Ez a különbség persze nem hiszem, hogy fontos lehet, de a csoda tudja...
    Azóta visszatettem a legújabbat abból szempontból jobb, hogy a netszolgáltató nálam a Vodafone (volt UPC) és a random modem újraindulások száma ennél az újnál lényegesen kevesebb...
    Ezt használtam iránymutatásnak:
    https://www.asus.com/hu/support/FAQ/1035167

Próbálkoztam böngészővel és mobilappal is...

A technikám ez volt:
    - AC68U WPS engedélyezve,
    - AC 58U bekapcs, boot majd reset gomb 5mp. Újra boot megvár.
    - AC68U csomópont kerers. Itt látja a másikat de nem tud hozzá csatlakozni.

Ha fordítva próbálkozom, azaz az AC58-ön próbálkozom olyannal, hogy AiMesh csomópontként állítom be akkor abból egy végtelen keresés lesz...

Szerintetek mit nem tudok erről az egészről, vagy mit nem csinálok jól?

Előre is köszönöm a segítséget!!

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés