Aktív témák

  • xtmod

    senior tag

    válasz plaib #46 üzenetére

    p4p800-e deluxe-ban van pat. nekem is ilyen van. más kérdés, hogy mennyit ér. a killahdurms féle 5400mb/s nem tom hogy jött össze! :F memory acceleration mode: enabled, és mellette ne állítsd a proci frekit, meg a memoria időzítéseket se. (bár lehet, hogy rájöttél már azóta.):)

  • killahdrums

    senior tag

    válasz xtmod #51 üzenetére

    :DDD

    Igaz PAT nincs de új memó az van...

    Bővebben: link

    There is no God, just Technology...

  • G.A.

    aktív tag

    mh197: Az asus oldalán ki volt biztos írva, hogy hogyan lehet aktiválni a PAT-et. Lehet hogy még mindíg ki van írva. Majd ha legközelebb bekapcsolom a gépet akkor megnézem (szarakodik bekpcsnál... nem igen kapcsolom ki).
    Advanced Menu -> Chipset -> Memory Acceleration Mode régebbi hozzászólásból szedtem úgy rémlik így kell PAT-et aktiválni, legalábbis én így csináltam. (P4P800)
    BIOS: mindíg a legfrissebb legyen a ROM és a ''patchelő'' vagy hogy is hívjam
    AUFDOS211 ezzel lehet beégetni , P4P81019 (P4P800). Nem lehet mit magyarázni egyértelmű mit kell csinálni. Ha a progi megy, ki lehet találni mit is kell csinálni.
    Dual: dual 1-3, 2-4 slotban megy ha 1-2-3 akkor már vége.
    Hivatalosan 3.2Ghz-ig lehet húzni. 3.6 ig megy a rendszer tesztem szerint (procim nem produkál annyit, 30% overclocking, régi 2.66 533 no HT....)

    megint megtörtént: előre teszi a régi híreket hátulra az újjakat.... no mind1
    Breki: 20% overclocking és stabil no problem, 30%-on 98%ban stabil ( új 1.5Gb/s vezérlő óta van csak baj)



    [Szerkesztve]

  • xtmod

    senior tag

    válasz killahdrums #52 üzenetére

    nekem ez jött, azon a linken, részlet:

    AAAAAAAAAAAAAAAAAP///wD///8A////AAAAAAD///8A////AP///wD///8AAAAAAP///wD///8A
    AAAAAP///wD///8AAAAAAP///wAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA////AP///wD///8A////AP///wD/
    //8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP//
    /wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////
    AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A
    ////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD/
    //8A////AP///wCAAAAAgAAAAP/qwAD/6sAA/+rAAP/qwAAAAAAA/+rAAP/qwAD/6sAA/+rAAAAA
    AAD/6sAA/+rAAP/qwAD/6sAA/+rAAAAAAAD/6sAA/+rAAP/qwAD/6sAAAAAAAP/qwAD/6sAA/+rA
    AAAAAAD/6sAA/+rAAP/qwAD/6sAAAAAAAP/qwAD/6sAAAAAAAP///wD///8AAAAAAP///wD///8A
    AAAAAP///wD///8A////AAAAAAD///8A////AAAAAAD///8A////AP///wD///8AAAAAAP///wD/
    //8AAAAAAP///wD///8AAAAAAP///wAAAAAA////AP///wD///8AAAAAAP///wD///8A////AP//
    /wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////
    AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A
    ////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD/
    //8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP///wD///8A////AP//
    /wD///8A////AP///wCAAAAAgAAAAP/ovgD/6L4A/+i+AP/ovgAAAAAA/+i+AP/ovgD/6L4A/+i+
    AAAAAAD/6L4A/+i+AP/ovgD/6L4A/+i+AAAAAAD/6L4A/+i+AP/ovgD/6L4AAAAAAP/ovgD/6L4A
    /+i+AAAAAAD/6L4A/+i+AP/ovgD/6L4AAAAAAP/ovgD/6L4AAAAAAP///wD///8AAAAAAP///wD/
    //8AAAAAAP///wD///8A////AAAAAAD///8A////AP///wAAAAAA////AP///wD///8AAAAAAP//
    /wD///8AAAAAAP///wD///8AA :D

  • xtmod

    senior tag

    válasz killahdrums #52 üzenetére

    mondjuk , a te ramjaid sokkal jobbak, bár az enyémek se rosszak(kingston VR.)
    ami engem igazán zavar: volt egy i865pe-s msi lapom, amíg be nem szart (valszeg gyári hiba) abban majdnem 5100-at csináltam, ugyanezekkel a ramokkal, de alapon. ebben a fos asusban meg ritkán megy 4800 fölé.:(( húznom kéne az fsb-t hogy elérjem ugyanazt.

  • xtmod

    senior tag

    válasz killahdrums #52 üzenetére

    a kingston vr-al mennyi volt húzás nélkül, csak pat-el?

    [Szerkesztve]

  • killahdrums

    senior tag

    válasz xtmod #56 üzenetére

    Nekem működik a link! Nem explorert használsz?


    Hát figy már nem emléxem... az az igazság, hogy igyekeztem megtalálni a vr-ek legjobb fesz-időzítés arányát és sztem 5000 fölött volt valamivel.

    There is no God, just Technology...

  • Zicky

    tag

    Idézet egy cikkből:
    ''Az Asus tajvani központjával való diskurzus után beigazolódott néhány gyanúnk: a gyártó képes volt aktiválni a PAT-optimalizációt az i865PE chipkészletben. Az Intel azonban közbelépett, így az Asus-nak új nevet kell találnia a technológiára. Ez hát a magyarázat arra, hogy az Asus P4P800 hogyan képes ennyire megközelíteni a jóval drágább i875P chipkészletes modelleket. Nyilvánvaló, hogy az Intel mesterségesen fogja vissza az i865PE (Springdale) képességeit, hogy alapot adjon a Springdale és Canterwood (i875P) közti árkülönbségnek. A két chipkészlet között (100 darab esetén) 16 dollár különbség van, ami 55 dollárnyira dagad az alaplapokat összehasonlítva. Az Intel legalább 16 dollárt veszít minden esetben, amikor egy fogyasztó az Asus alaplapját választja egy Canterwood-os modell helyett.
    Az Asus-nak is szembe kell néznie egy problémával: vannak olyan 865PE chipek, amik nem mentek át az Intel belsõ PAT-szûrõjén és vannak olyanok, amiket szándékosan „butítottak le”. Csak ez utóbbi csoport képes a PAT használatára. Az Asus-nak komoly minõségellenõrzési procedúrát kell alkalmaznia, hogy képes legyen kiválogatni a valós „selejtet” a mesterségesen korlátozott darabok közül. A fogyasztónak pedig nincs más választása, mint bízni az Asus-ban.''
    :O Sajnos, én bármit csinálok - P4P800-X , Memory Acceleration Mode: Enabled, minden alapon - NINCS PAT !!! :O

    [Szerkesztve]

Aktív témák