Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Szerintetek melyik a jobb (több 10 vagy 100 oldalas) PDF-ek olvasására illetve böngészésre?

    Ha jó az idő szeretnék kiülni a kertbe olvasgatni tudományos cikkeket, disszertációkat. Ezekben általában sok a grafikon, táblázat, akár színes képek is, ezért a gördülékeny olvasás szempontjából nekem fontos, hogy ne kelljen ezeket külön nagyítgatni. Próbálkoztam a 3"-os mobilommal, hogy mekkora nagyítás mellett olvasható kényelmesen az anyag, és arra jutottam, hogy olyan 300%-os nagyítás, tehát 9" körüli képátmérő ami már jó ilyen szempontból. Kinéztem két tabot elfogadható árral, mindegyik 70k körül van most. Szerintetek melyik a jobb erre a célra, és miért?

    ASUS MeMO Pad 10.1 ME302C

    - 10.1"-os IPS kijelző
    - 1920x1200
    - 224 PPI pixelsűrűség
    - 6760 mAh aksi
    - 580g súly
    - Intel Atom Z2560 chipset
    - Dual-core 1.6 GHz Intel Saltwell HT cpu
    - PowerVR SGX 544 gpu

    Samsung Galaxy TabPRO 8.4 T320

    - 8.4"-os AMOLED kijelző
    - 2560x1600
    - 359 PPI pixelsűrűség
    - 4800 mAh aksi
    - 331g súly
    - Qualcomm Snapdragon 800 chipset
    - Quad-core 2.3 GHz Krait 400 cpu
    - Adreno 330 gpu

    Olvastam olyat, hogy a nagyobb súly folyamatos tartása terheli a gerincet, és könnyen nyak vagy hátfájást okozhat. Olvastam olyat, hogy a nagyobb pixelsűrűség jobb olvasáshoz. A nagyobb kijelző nyilván szintén jobb olvasáshoz. Olvastam olyat is, hogy baromi könnyen merülnek ezek a tabok, és azért nem mindegy, hogy napi kétszer vagy két naponta kell tölteni. Olvastam olyat is, hogyha gyenge a chipset, akkor akadnak a tabok gondolom ugyanúgy, mint bármelyik másik számítógép.

    Ezen kívül a Samsung-gal alapvetően nincsenek valami jó tapasztalataim, eddig szinte minden Samsung készülék meghibásodott valamilyen formán, amivel találkoztam: 2 telefon: antenna hiba mindkettőnél, 1 vinyó elfüstölt: a rázkódást nem bírta (mondjuk ez inkább bátyám, mint a Samsung hibája), 1 monitor egy hét után tönkrement. Az Asus-szal jóval kevesebb a tapasztalatom. Van 1 tök új laptop a családban, ami rendesen megy, ennyi. Alapvetően egy jó márkának tartom, és ha nem lennék Gigabyte-hoz márkahű, akkor valszeg PC-hez Asus alkatrészeket vásárolnék. Szóval ilyen szempontból én inkább Asus felé húzok.

    Összességében én képtelen vagyok dönteni, mert lövésem sincs, arról, hogy a col számít e többet, vagy a pixelsűrűség. A chipset-ekről sincs lövésem, ahogy a cipelés hosszabb távú egészségügyi hatásáról sincsen, illetve azt sem tudom, hogy melyik aksija fogja jobban bírni arra a célra, amire nekem kell, vagy hogy melyiknek jobb a fogása (a Samsungnak elvileg tok nélkül nem túl jó). Megnézni sajnos nem tudom őket élőben, mert sok km-re lakom minden Media Markt jellegű üzlettől, és arra sincs semmi garancia, hogyha utaznék emiatt, akkor találnék az adott üzletben pont ilyen kütyükből demo gépeket. Ezért gondoltam, hogy a legjobb, ha népszavazásra bocsátom a dolgot.

    Buliban hasznos! =]

Aktív témák