Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Salvador20 #22 üzenetére

    Most izzítottam be! :)
    Az egész művelet (régi kártya driverének törlése, szerelés, új driver letöltés, telepítés) megvolt 20 perc alatt, X-Fi-nél ez jóval tovább tartott. A driver egyszerű, de minden szükséges beállítás megtalálható benne, a felépítése adja magát.

    A hangot illetően megváltás az alaplapi szutyok után - végre ismért kiváló minőségben tudom élvezni a zenét és remélhetőleg játékot egyaránt! A hangja az X-Fi-hez képest meg nem mondom milyen, sőt... le merem írni, hogy egy Z-5500-on hallgatva érdemi különbség a kettő között nincs. Egymás után hallgatva talán az egyéni preferencia alapján ki lehetne jelenteni, hogy ez vagy a másik jobban tetszik. Talán. A Z-5500 DSP-jét mindkettő egyértelműen veri, vagyis analógon szól szebben a rendszer. (Ez már az Audigy 2-nél is megvolt, be is cseszne, ha a Xonar esetén máshogy lenne.)
    A különböző effektek, hangzásjavítók itt is megvannak, más kérdés, hogy valószínű nem fogom használni őket, mert feleslegesnek tűnnek. Azért majd végigpróbálgatom az opciókat.

    Verdikt:

    Auzen X-Fi Prelude: Remek jó kártya, egy csomó extrával, méretes és gyakran körülményes driverrel.

    ASUS Xonar D2: Remek jó kártya, kevesebb extrával, kicsi és egyszerű, de minden szükségeset tudó driverrel.

    Mindenki döntse el, melyik kell neki. Egyéni preferencia kérdése, én első blikkre azt mondom, megérte a Xonar, nem bántam meg, hogy erre váltottam az X-Fi-ről!

    Egy óra után kb. ennyit tudok elmondani. Ha lesz még érdemi változás, adalék a véleményemben, azt beírom ide.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák