Új hozzászólás Aktív témák

  • s1ru2

    senior tag

    Csatlakoznék én is egy Z87 Extreme4-el.

    Hosszas keresgélés és tanakodás után juttam el idáig. Egy pár éves AMD-s kitérő után meguntam a stabilitási problémákat és újra Intelbe ruháztam. Nálam remekül működik a cucc, ráadásul amilyen áron hozzájutottam csak ajánlani tudom. (31k 3év garral)

    Egyetlen furcsasággal találkoztam összerakás után amivel az eddigi alaplapjaim nem örvendeztettek meg. (EX48-DS4, EP-45DS4, Crosshair IV Formula) Én TV-re kötve használom a gépet ( Samsung 32A656), de eddig egyetlen lapommal sem fordult elő, hogy mind az integrált vidkari, mind az évek óta szolgálatot teljesítő 5850 csak a TV HDMI2-es portján vagy VGA-n legyen hajlnadó képet adni windows install és drivertelepítés előtt. Tehát, ha esetleg valaki ilyesmibe futna akkor vagy vegye elő a jó öreg, VGA kábelt vagy kizárólag a TV gyártója által előírt HDMI-be illessze a dugaszát, mert sötét perceket élhet át.:B

    Következő, hogy az alaplapi hangkártya kapásból tudja magából kifele tolni a DTS hangokat, viszont nálam bármilyen decoder megzavarja. (AC3 Filter pl.) Ennek én nagyon örültem, lehet ez már nem akkora extra csak le voltam maradva... További örömre adott okot, hogy a régi hűtőmet megtarthattam (Xigmatek HDTS1283) Csupán egy kis barkácsolás és 35 FT kellett hozzá.

    RAMokat húzni egy álom !! Az 1.35-öt igénylő G.Skill ECO im még sosem telejsítettek enynire jól, viszont a gyári 7-8-7-24 el nem tud mit kezdeni, vagy a lap vagy a memóriavezérlő így CL8 (8-8-7-24) alá nem tudok bemenni magasabb feszen se. Ez bosszantó, viszont CL11 el 2000 en 1.45ön simaliba. Valószínűleg menne beljebb is, de kinőttem már a tuningból (legalábbis most nem érdekel)...így CPU-n sem húztam még 1 MHzet sem...

    A ventivezérlés nagyon jó, a BIOS átlátható, minden pöccre működött és SSD nélkül is 12-15 másodperceket bootolok... ÉN újra ezt venném!

    Itt jegyezném meg, hogy aki esetleg rendelkezik ilyesmi RAM okkal azzal lehet, hogy üzletelnék még 4 GBot :)gyakorlatilag beszerezhetetlen széria, de bitangul elégedett vagyok velük.

    Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

Új hozzászólás Aktív témák