Új hozzászólás Aktív témák

  • polip89

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni egy elektromos problémával kapcsolatban. A gépem áramtalanításakor az egész lakásban elmegy az áram.

    Az áramtalanítás menete: Először kikapcsolom a gépet, ezután a hosszabítót kapcsolom ki a rajta lévő gombbal. A hosszabbító kikapcsolásakor egyből levágja a lakásban a biztosítékot. Azóta volt kint villanyszerelő és kicserélte a szobához tartozó FI relét 13A-ról 16A-ra. A helyzet sajnos változatlan. Én a számítógépem tápjára gyanakszom. Szerintem az okozhatja a zárlatot, de ez csak magamfajta laikus hipotézis. A hosszabítót már kicseréltem. A gépet átkötöttem másik konnektorba. A probléma továbbra is előfordul (10 áramtalanításból 4-5 alkalommal)

    Fontos tudnivaló még, hogy a lakás 2 részre van osztva. Az egyik felében egy építésziroda működik a másik felében lakom én. Ez a két egység egy rendszerről és áramkörről működik. Az irodában napközben 6 PC, egy szerver és két nyomtató működik folyamatosan, gond nélkül.
    A zárlat (vagy minek is nevezzem) napszaktól függetlenül megtörténik. Éjjel is, amikor senki nincs a szomszéd irodában.

    Szerintetek mi okozhatja a problémát? Megoldaná a helyzetet egy szünetmentes táp beiktatása?

    Válaszaitokat előre is köszönöm.
    Üdv,
    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák