Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #40 üzenetére

    Újabb köszönet a megnyugtatásért :)
    Meglepő módon most simán megy a szoptatás. Most 20 perc alatt 50g-ot evett. Ez talán eddigi rekord időarányosan.
    Persze ma már rendesen is evett párom meg ivott is bőven.
    Ugyanis a kórházban még azt mondták, hogy mivel be volt durranva kicsit a melle, ezért max 1 litert igyon naponta... Ő meg majdnem be is tartotta.

    Ez meg a másik. Had panaszkodjak kicsit :)
    Szóval teljesen kiábrándító és egy idő után már dühítő ez a helyzet, hogy mindenki mást mond. A legdurvább, hogy még a kórházban a csecsemőosztályos nővérek is egymástól teljesen eltérő tanácsokat adtak.
    Egyik szerint pl kellett ilyen bimbókiemelő. Meg is vettem és be is vittem páromnak még a kórházba. Majd meglátta egy másik nővér, és fennhangon kérdezi, hogy az meg minek. Hogy semmi szükség rá stb... holott előző nap az egyik kollégája mondta, hogy szerezzünk be egy ilyet és használjuk.
    Aztán egyik azt mondja keveset igyon, erre a szülésznő meg lehülyézi és mondja, hogy sokat igyon (mellesleg szerintem is).
    Aztán, hogy mit egyen, mint ne. Milyet igyon milyet ne. Cumizzon ne cumizzon. Felváltott mellel szoptasson vagy akármelyikkel...
    Mást mond a védőnő, mást a doktornő, meg persze a rokonok :)
    Szóval kész... eleinte még vicces volt, de amikor már a harmadik orvos szakterületű illetékes mondja homlok egyenest annak ellenkezőjét amit pár napja egy másik orvos mondott, na akkor az már kiveri a biztosítékot.

    Amúgy most elaludt a kicsit. már félórája alszik - miközben írom ezt - és remélem ~ 10-ig fel sem fog kelni. Akkor talán mi is tudunk majd aludni egy órát. Közben gyors, kimostam a szennyest, elmosogattam, párom zuhanyzik. Anyós meg csinált nekünk vacsit... ... aztán jöhet az éjszakai műszak :)
    Amúgy azon gondolkodtam, semmi "probléma" nem lenne, ha a picúr is úgy működne, ahogy a nagykönyvben meg van írva. 3 óránként felkel enni, majd továbbalszik :) Tökéletes lenne, de ez majd később talán.
    Amúgy még csak 6 napos. A dokik szerint ez a hasfájás csak addig tart amíg át nem szokik a szervezete az anyatejre. Máshol meg azt írják, hogy 12-16 hétig ez ilyen lesz, amíg teljesen ki nem alakul, ki nem fejlődik az emésztése. Majd meglátjuk, de itt megint egy egymással ellentétes állítás.

    Ahogy olvasok más fórumokat, ilyen nagy hasfájós babáknál szokás valamilyen emésztést segítő cseppeket adni. Nem szeretnék ilyesmihez folyamodni. Majd a doktornő eldönti.
    A mai "vacsi" után pl semmit nem böfizett. Pedig jó 20-25percen át dajkálva volt.

    @psyho85:

    Akkor ezt szépen köszönjétek meg neki :) Bár még a mi picink is csak 3. napja van itthon. Tehát ez még belefér az első pár napba :)

Új hozzászólás Aktív témák