Új hozzászólás Aktív témák

  • borix

    őstag

    válasz #86564352 #195 üzenetére

    Eddig Deezert használtam, de elkezdtem párhuzamosan AM-ot is. Nekem hangzásban jobban tetszik az AM-így itt is elkezdtem Playlisteket gyártani magamnak.

    Hangzás azért jó mert Deezer mp3 után itt AAC codec Apple Digital Master forrásból

    Jobban tetszik akkor már jobb minőségű? Az mp3 ez meg AAC ezért jobb? ;]
    Az AAC jobb tömörítési forma de a 320-as mp3 is bőven jó, az emberek többsége egy rendesen elvégtett vaktesztben tuti, hogy össze vissza tippelgetne.
    Akik kevesen eltalálnák az mp3-at többségben nem a minőség alapján szúrják ki, hanem az mp3 tömörítési hibáit ismerik és azt keresik arra figyelnek.
    A lényeg a bitperfect pl android vagy windows alatt.
    Erre van vindows alatt pl a Roon, Audirvāna android alatt pedig a USB Audio Player.
    Ezek sajnos a tárolt zenei anyagon kívül csak a Tidal-t és a Qobuz-t támogatják.

    Szóval mac alatt valószínű, hogy bitperfect megvan, de win vagy android alatt már közel sem biztos és ha nincs meg akkor hiába az AAC...
    A nagy felbontású zenei anyagokkal is felesleges dobálózni mert ha megvizsgálják akkor nem biztos hogy jobb egy CD minőségnél.
    A Tidal fanok is oda voltak a master anyagért jobbnak is hallották és közben derülnek ki dolgok. Külföldi tesztek erre már hamarabb rámutattak... [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák