Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz anaqer #1975 üzenetére

    ha van obid az f100-hoz akkor az jobb valasztas. a p645 eleg ritka gep, nem is tul megbizhato, de persze kuriozum. nekem is volt 645-om (m645pro+ezer obi+kiegeszito) de eladtam, igazabol nem olyan sokkal nagyobb a kepmeret mint a kisfilm (56x41mm), hogy megerje azt a pluszt cigolesben meg minden egyebben (pl szkenneles). akkor inkabb 6x6/6x7 v 6x9.
    amugy meg a filmes fotozas draga, mindegy kisfilm vagy kozepforma, egy teki minosegi friss film 2.5-5khuf (mindegy hogy 135 vagy 120), hivas 800-1500huf (c41). a szkenneles kulon teszta, arra barmennyit ra lehet kolteni.
    gondolom nagyitani nem nagyon fox otthon. a ff hivas az ugyanolyan egyszeru mint a kisfilmnel, a legtobb kisfilmes tank tud roll-t is, nyilvan kicsit tobb lotty kell bele. a szkenneles (es nagyitas) maceras mert ahhoz hogy kihozd a kf elonyet ahhoz jo szkenner kell. ez eleg draga, meg mar nem is nagyon van. berszken baromi draga vagy gyenge minoseg.
    szoval sztem arban mindketto draga mindegy hogy kisfilm vagy kf, persze ha minoseget akarsz es nem a legalja pan100 lejart c200 a cel. de kf-t meg pont a plusz minosegert erdemes venni. nem a vaz lesz a draga meg az obik, mert azt egyszer kell megvenni, hanem minden mas ami fogyo.

    Képtalálatok a következőre: pentax 645

    A camera does not make art, the artist makes art.

  • ghost364

    senior tag

    válasz anaqer #1977 üzenetére

    Nekem volt/van jó pár régebbi gépem, ráadásul olcsóbb kategóriásak - EOS3000N, Olympus MJU I, Canon MC - de egyikkel sem volt problémám. Mechanikus gépek általában régebbiek, és a mechanika is öregszik (persze talán könnyebb javítani, ennek ellenére megkockáztam hogy ma már egyszerűbb találni egy szakit ilyen forrasztásra, mint fényképező-mechanikára).

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz anaqer #1977 üzenetére

    a 645 sztem slrban nem egy jo valasztas, tavmerosben jobb, az kisebb konyebb. vannak belole egesz jo es modern gepek, pl a 645zi, de ott a bronica is, meg persze egy halom korabbi fuji (de azokban nincs fenymero).

    sztem nem kell felni egy 30 eves geptol ha az rendben van, nincs letorve az elem ajto, hatfal ajto rogzitoje (nikonoknal szokas). persze ezek regi gepek, elobb utobb minden elromlik. van ami javithato van ami nem. en forrasztasrol meg nem nagyon hallottam, ellenben a flex el tud torni, de ez a kompaktokra jellemzo, meg regebbi slr zoom obikra.
    olyat vegeyl ami tetszik, ha az f100 akkor azt kell venni. ez nem racionalis dontes, amivel jol erzed magad azt kell venni. lehet az modern tukros, vagy regi tavmeros, sztem mindegy nem kell felni. ha elromlik hat ez van, nem orom, de a legtobb nem olyan iszonyat draga, javithato, vagy masikat kell venni.
    kondi szaradas a minolta md gepekre jellemzo, mechanika hiba pl penztax me super (az szinte mind rossz), de pl az mx egy nagyon jo gep, full mechanikus. nikonnal ott a regi mechanikus sorozat vagy pl az fa ami nagyon jo gep, nincs is tulhajpolva mint az fm2.
    canonbol az egesz eos sorozat jo (vazak baromi olcsoak, bar full muanyag filing), minden regi gep kompatibilis az osszes legujabb ef obival, nincs kompatibitasi gond. a nikonnal nem ilyen egyszeru, az egy dzsungel a bajonett. a pentax pk a ketto kozott, meg kell nezni melyik mivel megy milyen korlatozasokkal. a minolta md egy jo rendszer de csak x-nnn tipust szabad venni mert azok tudnak teljeskoruen mindent. contax/yashica is nagyon jo, pl rts distagonokkal. nyilvan van aminek megkerik az arat, de foleg az obiknak. aztan ott az olympus om, abban pl az nagyon jo a mellett hogy kicsi, hogy elol van a rekeszgyuru. mint a tavmerosokon.
    tavmerosbol mondanam a leicat de az ugye draga, ruszkit semmikeppen ne. de ott a bessa sorozat (r az alap de az csak menetes) a tobbi bajonettes (r2 stb), jo fenymero, filinges, vallalhato aron. obikbol az arak a legolcsobb kinaitol a leicaig minden, de a voigtlander kozepes aru es jo. a gep obival kompakt, konnyu, kis helyen elfer. az slr-ekbol a muanyagok konnyuek,a femek nehezek, ezt kalkulalni kell.
    hetvegen lesz fmk-ban borze erdemes kimenni. de az f8-as sracoknal is eleg nagy a valasztek, szinte minden markabol van nekik es cserelodik a keszlet (ma epp egy szep mx-et hirdettek), soosban inkabb csak lomok vannak, ami hasznalhato azt minden reggel leraboljak a nepperek.

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák