Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    válasz Cassidey #956 üzenetére

    Milyen formaban vetted at a kepeket? Papirra nagyitva, szkennelve, vagy csak igy a negara ranezve mondod hogy alacsony a kontraszt.

    Amugy azt mondom hogy az ezust alapu ff filmeket (ilyen a tmax is) otthon kell hivni es tovabb feldolgozni (nagyitani,szkennelni). Ha ez nem megy akkor sok penzbol sok meloval xar eredmenyunk lesz. Ez kifejezetten igaz a t kristalyos filmekre (tmax) mert annak sajat specko hivoja van (meglepo modon tmax neven) ami egyreszt draga masreszt csak ebben adja ki azt az elonyet amiert ilyen filmet hasznaljunk (harmadreszt a boltban tuti nem ilyenben hivtak mert vagy fingjuk nincs rola vagy ha van is nem fognak beruhazni mert sose terul meg).
    Sztem soxor leirtam a filmes fotozasnal nem lehet megkerulni az az aprosagot hogy a kep elkattintasa meg egy tutijo retro gep beszerzese meg baromi keves a jo kephez. Legalabb ugyanennyi mulik az utofeldolgozason. Az meg koltseges es idoigenyes maceras. Ha ezt valaki nem akartj hanem azt hiszi hogy egy labor helyette megoldja az csalodni fog jo daragan.
    Probald meg a lab4art-ot aszongyak turheto/jo hely, de sztem hosszu tavon nem az a megoldas.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák