Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz spanyoll #947 üzenetére

    Én valahogy úgy érzem a divatirányzatoktól való kényszeres ódzkodás is kezd divatos lenni. :D Szerintem nincs baj az igazi irányzatokkal, én csak azokat utálom amik egy márka vagy vállalat köré szerveződnek. Ilyen például az "iPhonography", amely kifejezést zsigerből utálok, mert azt sugallja, hogy erre csak egy iPhone képes. Én is szoktam mobillal fényképezni, mert olyan szabadságot ad amit egyetlen fényképezőgép sem. Tegnap is jöttem haza a nyaralásból és a Keletiben elkapott a hangulat, le kellett fotóznom, de nem túrtam elő miatta a fényképezőgépem, na meg a telefonom eleve nem olyan feltűnő jelenség, mint egy Fujifilm gép egy elegáns barna bőr tokban. Előkaptam, kattintottam, visszatettem a zsebembe és folytattam az utam. De ennek semmi köze az iPhone-hoz vagy az Androidhoz vagy a Samsunghoz vagy bármilyen más márkához.

    Ettől még nem érzem úgy, hogy egy divatirányzat kiszolgálója vagyok. Sőt, akkor sem érzem úgy, mikor a VSCO Cam-el analógos hatásúra effektezem a mobilos fotókat, sőt akár a digitális fényképezőgépeim fotóit. Én magabiztos vagyok abban, hogy mi az amit kedvelek, nem sodródom az árral. Én már a legelső digitális fényképezőgépem színvilágát sem szerettem, túlságosan műanyag volt és ez manapság is igaz bármelyik digitális gépre (na jó, a Fujifilmet pont azért szerettem meg, mert gyönyörű JPEG-et dob ki, igazi élő színekkel és tónusokkal). Most a fakó tónusok a menők, én kedvelem őket, pár éve meg a ragyogó, szinte UV fényként virító túláradó színek a glamour fotózásban... na azt kifejezetten rühelltem.

    Na de kezd túl hosszúra nyúlni a véleményem, rövidre zárom: Nincs baj a divatirányzatokkal. Ami tetszik, annak lehet hódolni, amit meg nem kedvelsz, azt hagyod a viharba. Azért divat, mert úgyis le fog csengeni.

  • optikus

    senior tag

    válasz spanyoll #947 üzenetére

    nem kell ezekkel foglalkozni. mindenki csinalja azt amihez kedve van amit jonak tart, amit elvez. van aki divatbol van aki megszallottsagbol, esetleg szimplan csak ahhoz szokott vagy szorakozasbol es ezert fotoz meg filmre. engem sosem izgatott kinek mi a heppje, lenyeg hogy ha elvezi akkor csinalja, a technot meg megbeszeljuk itten :)

    365 napos projekt s jo moka. lattam multkor ugyanezt, minden nap 1mp-nyi videot csinalt a figura (talan gopro). osszefuzte es ebbol csinalt egy filmet. szigoruan 1mp naponta. ez is erdekes es visszadja egy eved torteneseit. de letezik meg sok mas hasonlo dolog, neten korbekotoraszva sok agyament dologra lelhetunk.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák