Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    válasz spanyoll #831 üzenetére

    film = fokuszfoto (bp-en)
    nem pontosan ertem mi kotyog, esetleg megprobalhatod meghuzni a csavarokat, az sosem art. amugy valoszinuleg semmit nem szamit (legalabbis a kepen nem valoszinu hogy latsz hibat e miatt).
    az osszes csavarmenetes zenit bele ugyanaz az os regi mechanika ami nem igenyel semmi delejt. ezert megy elem nelkul mindegyik. az elem csak a fenymereshez kell. egyebkent a legtobb hasonlo kategorias gep ilyen, a japanok es a nemetek is. sot vannak olyan gepek mint a canon f1, leica m7, stb amik elektronikus zarido vezereltek de ha lemerul az elem, meg akkor is kepesek 1-2 mechanikus zaridore, szoval fenykepezni lehet veluk elem nelkul is.

    zenit amugy jo dolog :) persze a maga szintjen. nekem is volt par darab, az elsot meg apamtol kaptam mikor sok evtized zenit-e-zes utan megengedhette maganak hogy vegyen egy canont. nagy vagyalma volt egy fd bajonettes gep. csak ugye akkortajt se penz se lehetoseg nem volt ilyen imperialistakapitalista elfajzott dolgokat beszerezni... 20 evet fenykepezett egy zenit-e vel es egy obival.
    aztan persze elromlott az oreg zenit, szethullott a zar. vettem egy 12xp-t, na az maga volt a foldi menyorszag, led-es (!!!!) fenymerovel. micsoda csoda volt hogy led volt benne, dobbenet, ez a ruszki technika :)
    az xp-t szerettem, aztan lecsereltem egy praktica mtl-5-re. aszittem jobb, parametereiben az is, de igazabol sosem szerettem, keveset is hasznaltam. akkor fel is hagytam egy idore a fotozassal (azt a luxust nem tudtam megengedni hogy ket gepem legyen egy idoben mivel a praktica miatt az xp-n tul kellett adni, vissza meg mar csak nem lepek, igy allt a szekrenyben a praktica...).
    na ja mas vilag volt az, ma mar furan hangzik ez az egesz, hisz a itt az ebay/vatera/jofogas/stb barmit barmikor megvehetsz telleg csak penz kerdes az egesz :)

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák