Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz arthropod #492 üzenetére

    A dia esetében előhívás után egyből pozitív kép keletkezik. Nagyobb a dinamikatartománya, szebb a színvisszaadása mint a negatívé. Cserébe dupla annyi az ára.

    FF fotózás esetén én a saját előhívást ajánlom. Régen a színes fotózás előtt nagyon sokan otthon hívták elő a negatívokat, sőt a nagyítást is otthon csinálták. Sok idősebb fotóstárs őrizgethet komplett ff labort otthon. A mai laborokat pedig egyszerű használni és olyan a végeredmény, amit te szeretnél. Hagyd ki a digitalizációt ebben az esetben.

    No stress, no work Today!

  • leeate

    senior tag

    válasz arthropod #492 üzenetére

    Ha ennyire távol élsz mindentől, és nem számít, ha költened kell rá, akkor szerintem az a legjobb, ha magad hívod elő a képeket. Ha van olyan helyiséged, amiben teljes sötétséget lehet biztosítani, akkor ez abszolút megoldható, persze csak ff negatív filmmel. A diát én nem ajánlom, bár a színei szépek, de nem a dia az az anyag, amivel kitapasztalhatod az analóg szépségeit. (Azt szokták mondani, hogy úgy hasonul a dia a negatívhoz, mint a gép által generált JPG a RAW fájlokhoz..)

    Egybk. én úgy tudom, a lényeg, hogy a gép Pentax K rendszerű legyen, nem kell mindenképp Pentax márka az összeférhetőséghezz. Nekem pl. Pentax K bajonettes Cosina gépem van 50-es (Cosina) obival (és egy M42 adapterrel, amit még nem használtam, mert még nem találtam M42-es teleobit jó áron, de biztos működik :DD)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Új hozzászólás Aktív témák