Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz anaqer #1975 üzenetére

    ha van obid az f100-hoz akkor az jobb valasztas. a p645 eleg ritka gep, nem is tul megbizhato, de persze kuriozum. nekem is volt 645-om (m645pro+ezer obi+kiegeszito) de eladtam, igazabol nem olyan sokkal nagyobb a kepmeret mint a kisfilm (56x41mm), hogy megerje azt a pluszt cigolesben meg minden egyebben (pl szkenneles). akkor inkabb 6x6/6x7 v 6x9.
    amugy meg a filmes fotozas draga, mindegy kisfilm vagy kozepforma, egy teki minosegi friss film 2.5-5khuf (mindegy hogy 135 vagy 120), hivas 800-1500huf (c41). a szkenneles kulon teszta, arra barmennyit ra lehet kolteni.
    gondolom nagyitani nem nagyon fox otthon. a ff hivas az ugyanolyan egyszeru mint a kisfilmnel, a legtobb kisfilmes tank tud roll-t is, nyilvan kicsit tobb lotty kell bele. a szkenneles (es nagyitas) maceras mert ahhoz hogy kihozd a kf elonyet ahhoz jo szkenner kell. ez eleg draga, meg mar nem is nagyon van. berszken baromi draga vagy gyenge minoseg.
    szoval sztem arban mindketto draga mindegy hogy kisfilm vagy kf, persze ha minoseget akarsz es nem a legalja pan100 lejart c200 a cel. de kf-t meg pont a plusz minosegert erdemes venni. nem a vaz lesz a draga meg az obik, mert azt egyszer kell megvenni, hanem minden mas ami fogyo.

    Képtalálatok a következőre: pentax 645

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák