Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spanyoll

    addikt

    válasz tommyx #1284 üzenetére

    Szia! Nyugi, nem dől össze a világ. Ha szétvágja a filmet nem lesz semmi baja, simán csak nem egy tekercsben lesz hanem 4-5kockás csíkokban. Tippre azt mondanám, hogy lapscannerrel próbálkozik, ami direkt ilyen kisfilmes cuccokat eszik aztán azért mondta, hogy abból valami olcsóbb verziójuk van, ami nem tud 60mpix-es TIFF-et, hanem mittudomén 2-3mpixes jpeget csak. Mutogatni meg megnézni szerintem az is elég lesz (további kidolgozást gépen én spec elítélem, de hát kinek mi).
    Amúgy tényleg nem a legjobb minőségű amennyire ismerem, Syrexben is kollegának néztem és a néni lebeszélt róla, hogy ő nem erőltetné :)

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • optikus

    senior tag

    válasz tommyx #1284 üzenetére

    hat a leheto legrosszabb helyre vitted. ebben amatorok, 40 ev mukodes utan is. sooshoz max a c41-es kisfilmet szabad vinni, talan nem rontjak el mert azt a gep csinalja csak a gombot kell megnyomni (rollt meg diat nem is vallalnak). az ilyen hagyomanyos ezust alapu filmet leginkabb nem visszuk sehova hanem otthon hijjuk. raadasuk ugy hallottam (en meg nem probaltam) hogy ezek a rollei filmek nem tul paradesak.
    az ilyen filmet ugy hivjak elo mintha te csinalnad, siman tankban kilotybolik, csak ugye te odafigyelsz, vigyazol, ok meg nem... ne csodalkozz ha mocskos ujjnyomos lesz mert ez alap. ha most felvagjak akkor imadkozz hogy ne a kocka kozepen sikeredjen. sajna ezek mind valos dolgok. azert nem tudjak beszkennelni mert a minilaborjuk csak c41-es filmet tud, ez a rollei meg ugye ezust alapu, nem mukodnek a korrekciok, nem mukodik a karceltavolito funkcio, nincs maszk, stb. nem tudom mivel fogjak behuzni de mar a minilaboros is egy fos. gyanitom van valami lapszkennerjuk azert is kell felvagnia.
    ha nem akarsz magadnak hivni akkor mindenkepp c41-es filmet vegyel. ha csak ff-jo akkor letezik abbol is c41, pl kodak bw400cn (arrol nem is szolva hogy az egy eleg jo minosegu anyag, jol is szkennelheto).

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák