Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz optikus #920 üzenetére

    Nekem is van egy Lubitel-2 gépem, tényleg bagóért hozzá lehet jutni (az enyém sértetlen, még az eredeti tokja is megvan, karcolások nélkül, így került valami 2-3 ezer forint körüli összegbe). Az egyetlen baja, hogy a leggyorsabb záridőt nem kattintja el, a többi patent. Gondoltam nekiesek egyszer, de sosem szedtem még szét ilyet.

    De annak ellenére, hogy csak átnézeti keresős, a Zeiss Ikon Nettar 518/16-ot jobban csípem (pontos gyártási időpontot nem tudok, de 1949-ben került piacra és egy 75mm f/4.5 objektív van benne). Ez kicsit drágább volt, de megérte, teljesen kifogástalanul teszi a dolgát, sehol egy karc, sehol egy sérülés, a bőr köpeny is teljesen újszerű, ahogy a tokja is. Polcon csak úgy dísznek sem rossz ha az ember fillérekért vesz egy hibás, de esztétikailag megfelelő darabot, bár én igyekszem működő darabokat vásárolni, hogy néha levegyem őket használni is. Egyedüli hátránya, hogy angol piacra szánt példány, Angliából vettem pár éve és a fókusz távolság skála láb (feet) értékben van felvésve, ez volt már, hogy megviccelt mikor elfelejtettem átszámolni méterbe... :D

Új hozzászólás Aktív témák