Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Vélemény érdekelne, hogy lassan 1,5 éve fennálló hibát nem tudtam orvosolni eddig sajnos, eddig havi 1x jött elő, most kb hetente 1x, megjelenik, rohadt idegesítő.
    Leírom pontosan mi-hogy van összekötve hátha segítség.
    TV - erősítőmhöz HMDI ARC-on keresztül csatlakozik.
    Erősítőm 4 HDMI-t kezel, egyikben van a KHADAS VIM3L, másik HDMI-n az Xbox, stb..
    Ha a TV-t bekapcsolom az erősítő is bekapcsol.
    Ha filmezni, sorozatozni akarok akkor csak HDMI jelet váltok és máris indulhat a mutatvány.
    Hibajelenség: TV bekapcsolás után,ha filmet/sorozatot akarok nézni, nem csak a házimozin hanem a Tv hangszóron is van hang, ezért az alábbi megoldást kell alkalmaznom.
    Megoldás: minden kütyüt ki kell kapcsolni, kábelek kihúz, Tv áramtalanít majd kihúz
    és újra összedugni.
    Ezek után újabb 1 hétig minden jól megy, majd ranom időközönként 1-2 hét és ismét előjön.
    Ez CE specifikus hiba, Beelink GT1 Ultimate, Beelink GT1 -mini(S905x2) és Khadas VIM3L-el is egyaránt csinálta. CE verziók mind különbözőek voltak de asszem még a 8-as vége fele kezdődtek a problémák.
    HDMI kábelt, majd az erősítőn más HDMI portot is kipróbáltam, de a probléma nem szűnt meg.
    Gondoltam lehet a HDMI-CEC-nek van valami köze hozzá, CE Perifériáknál letiltottam de semmi javítást nem okozott.

    Van bárkinek ötlete, mit érdemes tenni?
    Látott, hallot bármilyen jellegű hibáról bárki is?

    Jelenlegi felállás:
    TV: Samsung QLED (2017-sQ6)
    AVR: Pioneer AVX-932
    lejátszó: Khadas VM3L (de régebi más lejátszóval is gond volt)
    Kábelek: Ugreen 4K-s HDMI kábelek 1-2 méteresek.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák