Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz Extracsaba #439 üzenetére

    Nem melegszik jobban, mint a droidosok, csak utóbbiaknál valahogy nem igazán divat a CPU hőmérsékletének méregetése. Talán azért, mert amikor elkezdtek terjedni (MK808, MK808B, MK908), akkor olyan 10-15 ezer Ft-ért meg lehetett rendelni őket és nagyjából beletojt mindenki, hogy hány °C-os a CPU, egyszerűen élveztük, hogy mennyi mindent tudnak ezek a filléres kis ketyerék. Ezzel szemben a Pipo által gyártott windowsos masinákat - a presale akciókat leszámítva - kezdetben olyan 120 USD + ÁFA + vámköltség ellenében lehetett megvenni, és ez még a mainál jobb árfolyam mellett is lazán 40 ezer Ft felett volt, szóval egyből terjedtek a hűtésmodos videók, meg a laptophűtőn való használat. Meg a komoly viták a topikban, mert én pl. azt mondtam, hogy a nagy büdös francot ér meg 40+ ezret egy olyan eszköz, amihez kell egér, billentyűzet, monitor, amin tükörtojást lehet sütni és aminek még a memóriája sem bővíthető - kaptam is a nagy fanoktól hideget-meleget! :D

    Helyesbítek, a mostani wintelek, a nagyobb gyári hűtőbordának köszönhetően már nem melegszenek jobban, mint az átlag androidos. Egy MK908-as vagy egy MK808B Pro sticknél szerintem kevésbé, egy OpenELEC-et futtató M8S-nél pedig egy kicsit jobban "hevülnek". Viszont kb. 2 ezer Ft-os pluszberuházással és minimális kézügyességgel elérhető, hogy Kodis filmnézegetés közben se menjenek 65°C fölé, akkor sem, ha a háttérben fut egy torrent kliens és egy médiaszerver (plusz természetesen maga a win, egy vírusirtó progi, egy távirányító szerveroldali programja és még 1-2 dolog).

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák