Új hozzászólás Aktív témák

  • Csicsóka

    őstag

    válasz djnice #30892 üzenetére

    Ránéztem, inkább ezzel foglalkozok, mint a Tanix üggyel.

    Nincs X96 boxom, csak 3 db. S905 van. Ki sem próbáltam, elindulna e a telepítő 905-ön, mert valszeg módosítás nélkül nem. Az SD-ben lévő kernel.img valójában maga a telepítő, ami recovery.img formátumban van megcsinálva, ezért tud az elindulni. Ezt kibontva, a kernel.img-ramdisk.gz van, ami egy gzip-elt CPIO archivum. Ezt is kibontva, előkerül maga a telepítő, ami egy minimal Linux rendszer busybox-al. A Linux kernel induláskor legelőször az init-et keresi, nem is rejtették nagyon el a telepítő gyökerébe tették, ami "csak" egy shell szkript, ez elvégzi a kölönféle framebuffer módok beállítását, ha van rádugva USB stick, akkor arra átmásolja az /dev/sda-t majd felszólít hogy "Please remove USB stick and unplug the Apple TV. Wait 10 seconds and plug the Apple TV back in" Ez után elindítja telepítőt.
    Most itt tatok, következik a telepítő vallatása, aminek a feladata lesz a filesystem. tar.xz kibontása, és az egész bootlható SD/USB elkészítése.
    Ebből majd kiderül, lehet e úgy megcsinálni egy ilyen rendszert, hogy az elfusson akármelyik S9XX boxon.

Új hozzászólás Aktív témák