Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz MPowerPH #14208 üzenetére

    hát a 11700 nem. ittvan mindketto, bár most a masodlagos pozicioban egy hibas 7870 hatarait probalgatom, de majd megnezem meg1x, hátha összezavartam magam valahol valamivel.
    ugyan en nem jatszom, szoval ilyen minimum fps -t meg hasonlokat nemtudok mondani, de amiben osszehasonlitottam, abban kb. egál.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • pRoject22

    őstag

    válasz MPowerPH #14208 üzenetére

    Te azért keveredsz mindig vitába mert ilyen a természeted, egyszerűen nem hagyod az embereket társalogni, ki PC-zel valakit napi szinten és beleszállsz, sajnos ez van :))

    Viszont, hogy a technikai részre is reflektáljak: igen az 5800X- veri a 10700K-t, ezt onnan tudom ,hogy 10700K-ról váltottam és mindkettőt 3080-al használtam de úgy, hogy az alulfeszelési értékek is megegyeztek ( 0.875 / 1935 alap memo, jelenlegi VGA-m is így megy ) és szinte az összes játékban több FPS-em van az 5800X-el, én magamnak teszteltem le győződtem meg róla, főleg iRacingezek VR-ban ami kivolt kiáltva Intel-re optimalizált programnak és láss csodát ITT azért szépen látszik, hogy jobban teljesít mint a 10900K.

    Amúgy meg ha az 5800X sz@r akkor miért jössz ide? Az AMD fanboyokat téríted? :)

    [ Szerkesztve ]

  • keIdor

    titán

    válasz MPowerPH #14208 üzenetére

    Azért nem vagy előrébb az 5950X-el, mert nem használod ki.
    Intelnél "nincs" 16c/32t CPU a piacon jelenleg.
    A Cascade Lake-X -et gyakorlatilag alig gyártják és lassan az X299 alaplapok is kikopnak, mert azt sem gyártják már. (max 1-2 tipust)
    Neked amúgy 4-8 szál közötti erős CPU kell, ezt mindjárt megkapod az Alder Lake-el, most már ne válts vissza üstököstóra, mert megint csak 1-2 hónapot használod. A Rocket Lake amúgy jobb, IPC-ben +10%.

    Mainstreamben meg pláne nincs ekkora magszám náluk.
    Szóval sokkal jobb az AMD ilyen téren, plusz amit írtam is most, nézd meg mióta kint az X570, B550 és ezeket nem is bántják most.
    Ezen életciklus alatt az Intel kiad 3-4 chipsetet...
    (Z390 egy idős az X570-el, azóta van még Z490, ahol vagy megy a PCI-E 4.0, vagy nem, attól függ ki mennyire spórolt, ráadásul feleslegesen adtak ki új foglalatot, csak a Rocket Lake használja a több érintkezőt, de van már Z590 és a Z690 is az X570 ciklusában fog élni és meghalni, 9 hónap múlva.)
    szerk.: Ott van cshavez esete is, az EVGA leszarja a Z490-et, szar a Rocket Lake bios-a. Mit mond a gyártó? Vegyen Z590-et. Hányinger, de ezt hozza magával az Intel szar foglalat stratégiája.

    Engem ez egyre jobban eltántorít az Inteltől. Jövő ilyenkor "vehetsz" megint új alaplapot, mert jön a Z790 '22 Q3-ban.
    A Meteor Lakenél meg már most tudjuk, hogy jön az LGA1800 2023-ban...

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák