Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitka675

    tag

    válasz Ribi #19045 üzenetére

    Én nem kevés órát beleöltem a gép részeinek összeválogatásába itt és máshol, ebbe beletartozik az alaplap is. Elolvastam megannyi tesztet, véleményt, tapasztalatot (már amennyi volt júliusig). Ha a chipset specifikációkat megnézzük (gugli, legelső képek), a különbség annyi hivatalosan, hogy X370en több a sata port, több a PCIe lane, és hivatalosan támogatja az SLI-Crossfire-t. Az már más tészta, hogy a gyártók az X370es lapokat milyen VRM-mel, hűtésekkel, M.2 foglalatokkal, és egyéb finomságokkal látták el, ebben rendre erősebb a 370es szekció, ez tény. Mivel én nem terveztem, hogy az utolsó megahertzeket is kiOC-zom a prociból, ezért nem kell 122+56 fázisú vrm, nem terveztem crossfire-t, nem kellett wifi, és még sorolhatnám, ezért döntöttem a B350 mellett. Márkák közül pedig azért lett az MSI, mert egy akármilyen német fórumon olvastam tesztet, ahol nagyon-nagyon kivesézték a VRM-eket, a felépítésüket, és kiderült sok turpisság, sokszor az x+y fázis az nem annyi volt stb. Ez és sok más miatt lett Tomahawk, külön bónusz, hogy volt belőle Arctic kiadás.

    Nagyon kíváncsi lennék viszont egy tesztre az én lapom, és a PCX-en most akciós X370es lapok között, mert 1-2000 forinton belül vannak árban jelenleg. Ha júliusban lett volna ugyanilyen áron X370, nagyon meggondolom, lehet megúsztam volna a mamória mizériát, de ki tudja.

  • alton1978

    tag

    válasz Ribi #19045 üzenetére

    Meglehet, hogy így lesz, igaz nekem utoljára a 486-os korban volt AMD processzorom, mikor még napi 10-12 órát játszódtam. Nem ma volt.
    Szerintem a refreshre nem, de a Zen2-re biztosan lesz más chipset is. Végül is, változhat annyit az architektúra, hogy arra már érdemesebb legyen egy újabbat fejleszteni. Ok, hogy marad az AM4 foglalat...de ezen kívül mi marad még...? Költői kérdés.

    Minden esetre szerintem jelenleg a szűk keresztmetszet maga processzor. Végignéztem sok fellelhető videót és külföldi fórumokat, - ahogy Te is írtad - hogy mindenki megosztja a gondolatát, de komolyabban nem is tudnak belemenni a különböző alaplapok+chipset+processzor különbözőségeibe.
    Kíváncsi leszek a refreshre, hogy mi is lesz, bár ez is akkor fog kiderülni, ha megjelenik, s jönnek az első tesztek. Eddig nagyon biztató számomra, az alapján, ami most van, s kifejezetten szórakoztató ez "mi lesz majd" haszontalan kérdés...Csak megvitatni nehéz.

    Itt egy érdekes videó, ami az AMD főhadiszállásán készült. Érdekes dolgok is kiderülnek belőle, de tényleg mindenkinek megvan a saját véleménye, ami nem is baj.

    https://www.hardocp.com/news/2017/05/01/how_to_stabilize_your_amd_ryzen_memory_cpu_overclocking_attempts

    [link]

    Tegnap gondolkodtam el azon, hogy veszek egy x370-est lapot is. Egyrészt lenne összehasonlítási alapom első kézből, másrészt meg ha jön a Zen2-ő, akkor is jól jöhet(ne). De azután ráébredtem és az egyik fórumozó is megerősített, hogy érdemesebb kivárni. Talán kár lenne kapkodni...

    [ Szerkesztve ]

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Új hozzászólás Aktív témák