Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kovsol #499 üzenetére

    Nem, tudom:

    1,
    olyan részletes infókat mint hány mag esetén mennyi plusz MHz (tehát az órajel-emelést a turbóba bevont magok számára lebontva) én még nem láttam.

    2,
    Arról szó sem volt és engem nagyon meglepne, ha a turbó nem garantált lenne, tehát az adatlapon jelzett turbótartományt -én azt várom- minden körülmények között hozni fogja a proci.

    3,
    Eddig arról volt szó, hogy a garantált(?) turbó órajelek fölötti bizonytalan többletet az XFR-es modellek esetén egy jó hűtővel lehet kiaknázni. Linus egyik videójában azt mondta, hogy az XFR segítségével +100MHz többletről lesz szó, ami számomra igen csekélynek hangzik és nem hiszem, hogy megéri a bohóckodást, illetve ha valaki tunigra szánja el magát szint biztosnak tartom, hogy a manuális tuningal jóval magasabbra jut, főleg ha a megadott TDP kereteket nem hard limitként kell értelmezni (a konszenzus az, hogy kitolható a TDP).

    4,
    Néha beleolvasok a computerbase.de fórumába is, és ott az egyik CB-tesztelő (aki a rajtra tesztel) utalt arra, hogy náluk nem jeleskedik a RyZEN a tuningban. Egyébként az NDA pillanatának lejártakor fognak publikálni...

    És hogy reklámozzam őket egy picit:
    https://www.computerbase.de/2017-02/cpu-skalierung-kerne-spiele-test/
    A RyZEN-re készülve átgondolták az eddigi teszkörnyezetüket illetve játék-mixet és egy Titan X segítségével már előre lemérték és publikálták a konkurencia eredményeit...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák