Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz IstvánLászló #4967 üzenetére

    Nem tekintem munkának ami időt az ilyen kísérletezgetésekbe ölök inkább szórakozásnak mondanám ;)

    Amúgy egy valamivel nem vagyok kibékülve... ezzel a +20fok keveréssel amit csinált az AMD :D illetve asusnál se nagyon tudták ezt még rendbe rakni ahogy nézem. Ugyebár 1700 esetén nincs a +20 fok viszont a biosban default bekerült a -20 fok opció (nem értem miért nem cpu alapján detektálja ezt a beállítást amúgy..)
    Na most a helyzet az, hogy totál hülyeségeket mutat a szenzor.. ha tiltom akkor 70+ fokokat mér video encode alatt amit kicsit valótlannak tartok épített víz alatt ami megfogta a húzott FX-et 65 fokon 1.488v mellett az 1700 meg 1.373v-n megy..
    Ha vissza kapcsolom az opciót akkor meg megint csak baromságokat mér mert nyugalmi állapotban hűvösebbnek mutatja a procit mint a víz hőmérséklete a rendszerben.. :D terhelésen meg nem nagyon megy 50 fok főlé ami megint csak sántít.

    Az egészben az az érdekes, hogy hasonló terhelés mellett nem +20 fok a különbség..
    példa video encode:
    -20fok on = 50 fok
    -20fok off = 75-80 fok

    Beállítások ugyanazok videó fájl stb ugyan az... na most ha a második opció a helyes az 1700 esetén akkor mivel kéne hűtenem 1.373v esetén ? Illetve mivel hűtik azok akik 1.450v+-al hajtják 4Ghz-n ? :D Illetve akkor végül is most melyik hőmérséklet adatot nézzem és mivel? Mert hiába mondták, hogy pl a Ryzen Master már a jó adatokat olvassa csak épp nálam mindig ugyanazt olvassa amit a HWinfo szóval ha -20 fok on akkor azt ha off akkor azt... akkor most mi a pontos vajon :D?

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák