Új hozzászólás Aktív témák

  • nemethbalazs

    tag

    Sziasztok! :)
    Kérdezni szeretnék, mint leendő Ryzenes. Hozzátenném, hogy végigrágtam az összefoglalót, megpróbáltam végig rágni a fórumot, de hogy is mondjam, sok a hozzászólás és az ellentétes vélemény. :)

    Szóval. használok már kb. 4 éve gépet , amiben egy FX8320@4.5 GHz-es proci teljesít szolgálatot, alulfeszelve!, egy ASUS M5A99X-EVO R2.0 alaplapban, 2x4 GB 2133 cl11 DDR3 Ram társaságában. A hűtésről egy SCYTHE Ashura Shadow gondoskodik, ami úgy gondolom elegendő lesz a Ryzenhez is. Már érkezik hozzá az AM4-es keret :)
    A táp egy Seasonic X-650, amitől a soha nem fogok megválni :))

    Na de ez csak a bevezető, ezt a masinát cserélném Ryzenre. Prociból Ryzen 5 1600X-re gondolok, ez kb. mindenre elég nekem hosszú évekig.
    Az alaplap már kérdéses, mert a fent említett FX-ből is kiderül, szeretem mindenből kihozni a maximumot. Tuning, és stabilitás, valamint 24/7 használat esetében van különbség a B350 és az X370 chipset között? SLI, Crossfire soha nem lesz, egyenlőre marad a szintén 5-6 éves Sapphire Radeon 7950BE, amit majd váltani fog egy RX570, ha normalizálódik a VGA piac... :((
    Mert amennyiben felesleges az X370 nekem megfelel a B350 maximálisan. Lapok közül melyik a legajánlottabb? Azt nem mondom az ár nem számít, de pár ezer forint teljesen mindegy, hosszú távra tervezek. Csicsa, ledek, nem érdekelnek igazán. Asus párti vagyok már egy ideje, korábban Gigabyte-os voltam, de voltak gondjaim FX fronton.
    Néztem, sokan használtok Asus Prime - B350 Plust, Asus ROG B350-F Strixet, Asus Prime X370-PRO-t, stb. Megéri az utóbbi a felárat? Jobb lehet a ROG B350-F mint a B350 Plus? De ha másik márka jobb, természetesen hallgatok rátok :)
    A másik kérdés a memória. Azt látom, hogy a G.skill az abszolút befutó, így hát azt fogok venni, ha sikerülne 2x8 Gb-ot. Kérdés , melyik típust érdemes, milyen órajellel, és az időzítés mennyit számít? Mert megmondom őszintén, a memóriára sajnálom legjobban a pénzt. nevetséges árak vannak :W

    Pl.:
    16 GB G.SKILL FlareX DDR4 3200 MHz F4-3200C14D KB. 75.000 FT
    16 GB G.SKILL TridentZ DDR4 3200 MHz F4-3200C16D Kb. 65.000 Ft
    16 GB G.SKILL RipjawsV DDR4 3200MHz F4-3200C16D kb. 55.000 Ft

    Valóban ekkora különbség van a ramok között mint ahogy az ár mutatja? Persze ha van más márka/típus javaslatotok, vevő lennék rá :)
    Előre is köszönöm a segítséget, és utólag is elnézést a túl hosszú irásért :R

Új hozzászólás Aktív témák