Új hozzászólás Aktív témák

  • Lukitomi

    aktív tag

    válasz R3laX #17026 üzenetére

    Nekem X1800 van, de a lényeg ugyanaz!
    Az XFR csak alacsony processzor terhelésnél van jelen, jellemzően 10-15%-ig
    Csináltam teszteket, proci auto-ban, memória alapon (nekem 2400MHz auto beállításokkal), core performance boost auto-ban (ez ugye a turbó)
    Prime 95-el jól skálázható és szimulálható a terhelés!
    1 szálas terhelésnél kb. 10%-os processzorhasználat van jelen, itt még látható az XFR működése!
    Látható a magonkénti skálázódás szépen!

    A következő mérést már 4 szálas terheléssel néztem, itt a processzorhasználat folyamatosan 25-30% között van! Itt már nincs jelen az XFR csak a turbó órajel, ami a kikapcsolt értékhez képest 100MHz-el magasabb, tehát 3700MHz.

    Csináltam még egy mérést 8 szálas terhelés esetén, ahol a processzor folyamatosan 55-65% között mozog és itt sincs jelen az XFR.

    Tehát a lényeg a következő!
    Ha auto-ba hajtod a procit, akkor alacsony, jellemzően 5-15% közötti terhelés esetén van csak jelen az XFR hatása, fölötte nem dolgozik!
    Ilyenkor a képekből is kiderül, hogy mekkora magfeszültségeket szúr néha oda és a terehlés növelésével a feszültségértékek is normalizálódnak, tehát nagyobb terhelés esetén már nincs jelen a 1,4-1,5 V!
    Csak amire a procinak ténylegesen elegendő az adott jelenleg 3700MHz-hez!
    Teljes vagy ahhoz közli terhelés mellett is ez van, tehát játék közben sem fogja az XFR feltolni a procit egyetlen egy MHz-el sem!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák