Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    őstag

    Nos mint Strix B350-F tulaj gyorsan összegezném az eddigi tapasztalataimat:

    - post: gomb nyomástól számítva 7s után már csippan a speaker, a 27s másodpercnél meg már kéri az MS fiókkal használt W10 a jelszót, ha csak ssd van a gépben. A hdd (6TB) az további 20s... Fast boot és társai ki vannak kapcsolva mind Windows-ban mind a biosban.

    - rammok: eddig még nem sikerült 2666 fölött beindítani őket, semmilyen a fórumban olvasott beállítással. 2800 és 3066 esetén a lap nem bootol, az állapotjelző ledje a narancssárgán világít... (4 szín van a boot során: narancs, piros, fehér és zöld)
    3200 esetében vagy agresszív időzítés esetén (pl 2666 CL12) azonnal memóriahibát jelez, majd 4 sikertelen indítási kísérlet után visszatölti az alapbeállításokat
    Mondjuk a rammok (Ripjaws V F4-3000C15D-16GVR) az intel-es konfigból jöttek át és ahhoz vannak optimalizálva, így már azon is meglepődtem, hogy gond nélkül megy C14-ben 1T-ben 2666-on, mivel az inteles lapomban csak a XMP profil szerint volt hajlandó működni, más esetben mem hibát dobott a lap... Szóval annyira nem vagyok elkeseredve emiatt, persze örülnék neki, ha menne 2933-on, de csak ezért nem fogom lecserélni őket...
    - tuning: relatíve zökkenőmentesen megy a dolog azt leszámítva, hogy a cpu szorzót valami elég idétlen módon kell előállítani: két érték van amit meg kell adni, ebből számolja a lap a szorzót: pl 37x úgy jön ki, hogy 148 és 8 amit be kell állítani a biosban (148*2/8=37). Lehet ez itt így szokás, rég volt amd-m, de intelnél elég volt magát a szorzót beírni, és az valahogy jobban tetszett.. :D
    Valamint nem tudom kézzel megadni a feszültségeket (pl cpu) vagy Auto van vagy Offset és akkor +/- értékekkel tudok játszani, de az alaphoz nem enged hozzányúlni... Ez ami leginkább zavar...
    Amúgy a bios jól átgondolt, tetszik a design is, meg az is, hogy a profilok simán kimenthetőek pendrive-ra,- kérdés egy frissítés után vissza lehet-e tölteni őket...

    Egyelőre ennyi, a W10 meg-meg röccen, pedig nem kellene,- igaz nem telepítettem még újra,- valamint a vga tuning se megy még, bár utóbbival nem igazán foglalkoztam, először az alapdolgokat szeretném beállítani fixre...

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Új hozzászólás Aktív témák