Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz awexco #822 üzenetére

    Az AMD az elmútl években mindig a legkedvezőbb, legjobb színben mutatta be az érkező termékeit. A polaris kártyát is ~0.8V-on 850Mhz frekvenciával demózták, ami elképesztően jó fogyasztást eredményezett, a végső termék aztán persze magasabb feszültségen, magasabb frekcenciával, de jóval kevésbé energiahatékony formában került piacra.

    Ugyanez elmondható a zen és az eddig látott zen2 bemutatókról is: Cinebench R15, meg C-RAY - ezek nagyon jól skálázódnak a magszámmal és a szálak között nincs inter-dependencia. Vagyis az előzetes bemutatókból (megint) kimarad az a rész, amiben a zen nem olyan erős.

    Az AMD nem szokott sandbagging, tehát biztosak lehetünk benne, hogy amit látunk az a top maximum. Viszont eléggé aggasztóak az ES frekvenciái: 1.4/2, meg 1.4/2.2, illet 3.4/3.7. És nem jönnek ki a számok (szerinte - nem számoltam utána) Ha a teszteket tényleg ezeken a frekvencián mentek, akkor a rome esetén az 60%-os IPC növekedést kellene, hogy jelentsen, de még ha a magasabb 2-2.2-vel számolunk, akkor is 25%. És ez a 25% igaz a 8 magos demóra is. Valószínűbb, hogy 4.2Ghz-en volt járatva az ES, semmint 3.4-3.7, ami viszont így fölfelé (az 5Ghz irányába) kevesebb növekedési teret enged, és az se 100%, hogy meglesz az 5Ghz.
    Az ES-nél a névlegesnél magasabb frekcencián történő demot az indokolja, hogy a kétszer akkora L3$ nincs igazán hatással a CB R15 eredményekre - saját zen+ tesztelés alapján. Tehát az IPC növekedést vagy más indokolja, amiről eddig nem tudunk, vagy valójában magasabb volt a frekvencia a névlegesnél és utóbbi esélyesebb.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák