Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz hokuszpk #781 üzenetére

    Ez a találgatós! :D

    Ha az 1 chiplet 12 mag, akkor a Rome se 64, hanem 96 mag.
    Az eddigi számítások alapján egyébként sem a rome IO lapkájába, és azt hiszem, a bemutatott ryzen lapkába se nagyon férne bele eDRAM. Mármint a 4db zeppelinből kivágott uncore mérete kiadja a rome IO lapkájának méretét. Tehát az eddigi ismereteink szerint nincs l4$, de ezzel együtt én örülnék, ha idővel lenne.
    Szerintem tök praktikus lenne így egy lapka, ami önállóan kezelgeti, hogy a 8 DDR4 csatorná átfolyó tartalomból mi kerüljön az L4$-be.

    Tartok tőle, hogy L4$ is egyszámjegyű IPC emelkedést hozhat csupán, legalábbis egyszálas teljesítményben. Ott és akkor lehet komoly jelentősége, amikor több mag dolgozik. Mondjuk 8 mag fölött. Szokták számolgatni, hogy hány GB/s kell hogy 1 magra jusson, hogy ne legyen bandwidth-starved. Bár inkább 1 szál, mint 1 mag.
    És talán nem is csak a GB/s számít, hanem hogy milyen gyorsan tud bejutni egy kért adat. A nagyobb cache itt számíthat szerintem igazán. A zen4 (?) fogja hozni az SMT4-et.

    Egyébként talán egy jó indikátora annak, hogy mit hozhat a duplázott L3$:

    Tételezzük fel, hogy már a 2400G-ben is zen+ magok voltak, így 148/142=~4%-ot ért ott a dupla akkora L3$. Ennél valószínűleg némileg kevesebbet érhet a zen2 duplázása.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák