Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    A TSMC számaiból (ha a 7NM HPC-t úgy tekintjük, hogy mind AMD)

    "9.4B - Overall Quarter. 27% of it is 2.53B. 29% of 2.53 is 736 Mil, which is One quarter of AMD’s expense with TSMC. Not bad I think🤫"
    [link]

    Ebből az jön ki, hogy
    "According to these numbers, AMD utilize about 27K 7nm wafers/month at TSMC."
    [link]

    Én a számítást nem ellenőriztem ésbazt se, hogy a HPC csak AmD-e.

    1db 300mm2-es waferből
    - kb 700 zen2 chiplet
    - kb 250 Navi10 chip
    - kb 350 Navi14 chip
    Mivel a kalkulátor által kodobott számokat lefelé kerekítettem és mivel mindenki ódákat zeng a jó kihozatalról, ezért tegyük fel, hogy ezek a lapkák vágott vagy egész formájukban de már mind felhasználhatók.

    Ez azt jelenti, hogy a teljes termelés
    - max ~19m zen2 chiplet
    Vagy
    - max ~7m navi10 chip
    Vagy
    - max ~10m navi14 chi
    Vagy ezek valamilyen kombinációja
    (Tfh a Vega20 gyártókapacitás igénye negligálható)

    Havonta

    Mondjuk tételezzük fel, hogy eladnak 1m navi10-et havonta (ez akkor kb $100-200m bevétel)
    Mondjuk tételezzük fel, hogy el fognak adni 2m navi14-et havonta és ezt már gyártják is. (Ez is mondjuk $100m bevétel havonta)

    A kapacitás kétharmada még így is megmarad zen2 chipleteknek.
    Az 12m zen2 chiplet.
    Van egy remek cikk, ami táblázatba szedi, hogy mely termékek esetén milyen bevétel jut egy CCD-re. Ezek a per CCD árak nem tartalmazzák az IOD önköltségi árát.

    Ha ezt a 12m CCD-t mind top epycként adnák el, akkor az $11.5b bevétel lenne havonta
    Ha legolcsóbb 3600-ként, akkor pedig $1.7b
    Tegyükfel azért a volumen nagy része ryzenként megy el olyan termékben, ami nem a legdrágább, tehát számoljunk átlag $200-ral : így $2.4b jön ki.
    Havonta

    Persze lehet azt gondolni, hogy hát ennél biztosan több az alacsonyabb bevételi potenciállal rendelkező gpu eladás, de eddig pont azt beszéltük, hogy ha hiány van a ryzenből, és szűkös a kapacitás, akkor hülye lenne az AMD gput gyártani, mikor a cpu jobban megéri.

    Ezen számok alapján úgy tűnhet, az AMDnek Q3-ban a negyedéves bevétel akár $5-6b (vagy fölötte) is lehet. Pont ezt várnánk, mégis túl szép, hogy igaz legyen.

    Amikor kijön a jelentés, meglátjuk. 😃

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák