Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Fred23 #178 üzenetére

    Az emlitett 8 szal valoban egy nagyon fontos toresvonal lesz, hiszen a 6700K es 7700K a magas orajellel es a HyperThreadinggel elkepzelheto, hogy nagyobbat fog tudni guritani, mint a csucs Summit Ridge a maga nemileg alacsonyabb orajelevel de 8 valodi magjaval.

    A 2600K badarsag, annal lenyegesen jobb lesz a Summit Ridge. A 2600K-t me'g orajelben is utoleri/megveri (a nem kivant resz torlendo) a Summit Ridge, raadasul 2x annyi magja lesz, ugyanugy lesz benne HyperThreading, (elvileg) joval gyorsabb cache-ek lesznek benne, tobb cache is lesz benne, es a magjai clock-for-clock erosebbek is lesznek, mint a Sandy Bridge magok. Lehet, hogy az Intel generacionkent (pl. Sandy Bridge --> Ivy Bridge) csupan cca. 5%-ot lep elore a skalar x86 teljesitmenyben, de a Sandy Bridge es a Skylake kozott volt 4 generaciovaltas. 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 = cca. +21% teljesitmeny clock-for-clock. Mikozben az orajelek is novekedtek, bekerult az AVX2 es FMA, gyorsultak a cache-ek (nem is kicsit) stb. Tehat a cel nem az, hogy egy elavult Sandy Bridge-et lenyomjon a Summit Ridge, hanem hogy minimum a 6 es 8 magos Broadwell-E-ket utolerje. Az mar egy jo alapot ad arra, hogy az orajelet feltornasszak oda, ahol a 6700K most tart, es onnan pedig sima menet lehet a kompetitiv termekekkel elarasztani a piacot.

    Az pedig, hogy az AMD miert nem demoz ujabb es ujabb benchmarkokat, miert nincsenek leak-ek, nos, annak szerintem egyertelmuen az orajel problema az oka. Talan me'g a mostani allas szerint sem veglegesek az orajelek. Talan van egy kituzott celjuk (pl. 4,0 GHz), amit ha nem ernek el, akkor inkabb csusztatjak a Summit Ridge release-t. Nem tudom en magam sem, mi a pontos menetrend, hajlandoak-e tovabbi kompromisszumokat kotni, tovabbi aldozatokat hozni azert, hogy me'g iden meglegyen az igert bemutato. Azt sem tudom, es talan sosem tudjuk meg, hogy valojaban mi volt a kituzott orajel cel, volt-e ilyen egyaltalan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák