Új hozzászólás Aktív témák

  • gygabor88

    tag

    válasz Drizzt #2 üzenetére

    Későn vettem észre a topicot, de az első hsz alapján pont a Code Complete-t ajánlottam volna. Szerintem két könyv van, amit minden fejlesztőnek el kellene olvasni. Az egyik a Code Complete, a másik a Clean Code. Nem árt 1-2 évente újra átfutni őket.
    A Clean Coder nekem kicsit csalódás volt. 200 oldal common sense + egy-két szakmai fejezet, amivel már korábban találkoztam.

    Szokták még ajánlani a Pragmatic Programmert, de nekem ez is olyannak tűnt, hogy kb józan paraszti ésszel felfogható dolgokról írtak könyvet.

    Két könyvet szerettem még az általánosabb programozási témakörben.

    Az egyik Robert C Martintól az Agile Software Development: Principles, Patterns and Practices. Elég jó áttekintést ad a gyakorlatban legtöbbször előforduló design patternekről és van benne pár fejezet a SOLID elvekről. Ezek miatt érdemes állásinterjú előtt gyorsan átolvasni és felfrissíteni az emlékeket. Előszeretettel kérdezgetik ezeket a patterneket és a SOLID-ot interjún.

    A másik Michael Featherstől a Working effectively with legacy code. Ez csak annak hasznos, aki gány projektet vesz át, de ott tényleg jól jön. Sajnos nem egyszer láttam, hogy kollégák alapvetően jó szándékkal elkezdtek kicsit refactorálgatni érzésre, majd ahogy haladtak rájöttek, hogy egyre több és több változtatásra van szükség, hogy az eredetileg kitűzött céljukat elérjék. Aztán pár nap múlva megmuttatták az eredményt. Tipikusan az app egy negyedét vagy harmadát teljesen átírták, mindenki más elment mellettük a brancheken, az eredmény visszamergelhetetlen volt. Teszt nincs hozzá persze, mert "nem is volt", de akkor honnan tudja, hogy nem vezetett be hibát? Hát ő nem is tudja, de blablabla. Aztán óriási a sértődés természetesen, amikor több napnyi munkájuk kukázva van.

    Többen ajánlották már, de nem olvastam még, nem is programozós, de lazán kapcsolódó IT projekt vezetéssel kapcsolatos könyv (hátha érdekel valakit): The mythical man-month

Új hozzászólás Aktív témák