Új hozzászólás Aktív témák

  • Pinya007

    tag

    válasz Peet #105 üzenetére

    Hi!

    Én is már vagy 5 éve allergiás vagyok, pedig nem városban élek. Most már sajnos egyre többen vagyunk. Ezt a betegséget nem az immunrendszer esetleges gyengesége okozza, hanem túlműködés, illetve túlérzékenyég. A szervezet reagál a beáramló kis pollenekre, pedig nem is kéne, mert ez természetes. A szennyezett levegőt teszik felelőssé ennek a betegségnek a kialakulásáért.
    Ellene küzdeni nemigen tudsz. Ez nemolyan mint a nátha, ami ellen pl sporttal tudod erősíteni immunrendszered.
    Antihsztaminokat szedek, sőt Turbuhalereket is (szteorid tarlatmű). de hízást tőlük nem tapasztaltam, viszont tünetekkel kellemetlenebbek lennének mindennapjaim.
    Aktív életet élek, kutyával szoktam természetbe járni, bringázom rendszeresen, futok is időnként.
    Kétszer elkezdtem egy immunkúrát, amelynek az volt a lényege, hogy azoknak az anyagoknak az oldatát kellett bevinni szervezetbe amelyre allergiás vagyok. Tehát ez nem gyógyszeres kezelés, azt hiszem ilyesmiket neveznek homeopátiás kezelésnek is de ebben nem vagyok teljesen biztos. A készítmény neve: Pangramin volt. A kúrát mindkét esetben abba kellett hagynom engedélyeztetés miatt. Első alkalommal több hónapig késett adagom egyéni elbírálás miatt, második alkalommal meg megszűntették támogatását készítménynek, még így is kész lettem volna kifizetni, de közben kivonták forgalomból, vagy nem lehetett hozzájutni. Itt hagytam abba próbálkozást!
    Pedig már régebben is használták ezt a módszert. Minden negyedik embernek bevállt, kb 20 évre tünetmentesít. Ez tapasztalati szám, mert tüdőgondozóba a 20 évvel ezelőtt kezelt emberkék kezdtek újra jönni panaszokkal.

    Akkupunktúrás kezelések is tünetmentesíthetnek, de csak néhány évre.

    Sajna véglegesen semmi nem gyógyít ki allergiából.

    Nemigazán tartom be allergiások életmódjára tett javaslatokat. Miszerint virágzáskor ne legyünk sokat természetben, de autóban van pollenszűrő, buszon meg nem nyitom magamra ablakot, vagy legalább nem szemben ülök vele.
    A csak esti szellőztetés is kivitelezhetetlen nyári kánikulában (nincs légkondi).

    Amit csinálok a sport, mert az jó mindenre!! :))

    Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Új hozzászólás Aktív témák