Új hozzászólás Aktív témák

  • misimagaki

    aktív tag

    válasz Thulcandra #1 üzenetére

    A nagyon fiatalok számára az alkohol fogyasztás egy tiltott dolog gyakorlása, amivel nagyon jól lehet dicsekedni a suliban/akárhol haveroknak. Ez a milyen jól beb@sztam a hétvégén történet.
    Azt gondolják, hogy ettől többet fognak érni, mint azok a társaik, akik nem tették ezt meg.
    Szerintem ez elsősorban a szülők felelősége.
    Előfordult már olyan, hogy a 16 éves hülyegyerek (nem tudok rá jobbat) részegen eltörte a lábát. Egyetlen haverja sem tudta őt elvini kórházba, mert mind részegek voltak. Hirtelen én voltam az egyetlen józan ember a környéken, így engem kért meg, hogy vigyem őt el orvoshoz.
    Amikor azt mondtam, neki, hogy haza viszem, és jobb lenne, ha apja rendezné ezt el, mert mégis csak jobb, ha nem derékig begipszelve látja meg őt hajnalban. Erre annyit mondott, hogy apja agyonüti, ha így meglátja. Mire haza értünk a kórházból, akkor már elég józan volt, így életben maradt.
    Ha apja leült volna vele beszélgetni egy kicsit a verés helyett talán másképp alakult volna a dolog. Ebből is látszik, hogy az embereket vonza a veszély ;]

    Részemről ott van faterom elrettentő példája, akin már erősen megmutatkozott az alkohol sejtölő hatása. Kb. 18 éves (most 31) korom óta nem fogyasztottam semmilyen alkohol tartalmú italt. A konyakos meggyet nem eszem meg, mert konyakos, de a sport szeletet sem ettem sokáig, mert az meg rumos. Engem soha nem titott senki az alkoholtól, de anyám normálisan elmondta a tényállást, így magamtól döntöttem így.
    Nem bántam meg.

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Új hozzászólás Aktív témák