Aktív témák

  • gyuri590

    csendes tag

    Üdv! Egy 3 éves ASUS N551JM-CN196H, Win 8.1-et futtató laptop integrált hangkártyájával (Realtek HD audio) van problémám.
    A jack kimenetre csatlakoztatott fülhallgató a gép használatának függvényében folyamatosan változó zúgást, cicergő hangot produkál (pl. ha mozgatom az egeret, görgetek, teljesítmény igényesebb programot használok).
    Sok javaslatot kipróbáltam: -különböző fej-/fülhallgatók produkálják ugyanazon a gépen
    -audiodriver eltávolítás, újratelepítés, csere (asus és realtek honlapján elérhető
    legfrissebb verziók)
    -kábelek elhelyezésének megváltoztatása
    -akkumulátorról használva is jelentkezik a probléma
    Fontos megjegyzés, hogy sajnos sokszor földeletlen konnektorról tudom csak használni a laptopot, viszont 3 év alatt nem jelentkezett a probléma, illetve földelt konnektorról használva is produkálja a hibát.
    Ezek alapján én csak a notebookon belülről felvett zajokra tudok gyanakodni.
    Kérdésem, hogy egy külső USB-s hangkártya (pl.ASUS Xonar U5) használatával megszűnnének-e ezek a zajok?
    Amennyiben igen, akkor a külső hangkártya képes felvenni a földeletlen konnektor miatt kialakuló 50 Hz-es folyamatos zajt? (ezt jelenlegi fülhallgatóm szerencsére nem játssza le hallhatóan)
    Ez az utóbbi kérdés azért merült fel, mivel a folyamatos 50 Hz körüli zúgást meg tudtam úgy szüntetni a régi fülhallgatómnál, hogy a laptopon egy USB-be csatlakoztatott kábel végét vagy a gép alumínium házát megfogtam.
    Ha valaki tud segíteni, akkor azt nagyon megköszönöm, mert nagyon zavaró a probléma és nem szeretnék feleslegesen egy külső hangkártyát vásárolni.

    Szólj ha kell valami! Lehet tudok segíteni!

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz gyuri590 #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    ASUS notebook topic
    Azonnali notebookos kérdések órája
    Notebook hibák

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák