Aktív témák

  • Eskimoka

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám... A helyzet a következő:
    Adott egy D-link wireless router egy gép mellett, egyik szobában. Másik szobában adott egy Asus Oplay médialejátszó ami kábelen keresztül csatlakozik a routeren keresztül a géphez, nethez, eddig minden jó is volt. Vettem egy Wi-Fi képes ZTE-Blade telefont és szeretném használni is, de a jel nem jut át a falon sajnálatos módon. Beszereztem egy Air Live WL 5460-as access point-ot, kölcsönbe (eddig nem volt használva, azt sem tudták mi az:D) viszont itt most elakadtam egy kicsit. Az AP-n két vezetékes LAN aljzat van, én korábban azt gondoltam, hogy az egyikbe bemegy a routerből, a másikon kijön, az megy az Oplay-be, közben meg szépen adja majd a Wi-Fi jelet is.
    Sajnos ez nem igazán jött össze :O . Ha bedugom a LAN kábeleket akkor nincs semmi gond, az Oplay látja a hálózatot, tudok filmet nézni. De Wi-Fi jel az sajnos nincs egy deka sem :W . Nem tudom mi lehet a gond... Valamit konfigurálni kéne vajon a routeren? Vagy hibás az alapkoncepcióm és amire akarnám használni nem lesz jó soha?
    Megpróbáltam a routert konfigurálni, megtaláltam az AP kézikönyvét, átállítottam a routert az AP kézikönyvben megadott default 192.168.100.X-es IP-re, de nem tudok belépni az AP böngésző felületére...
    Már egy kicsit ideges vagyok sajnos, nem gondoltam volna, hogy ennyi baj lesz ezzel...
    Lehet, hogy kicsit hektikus a leírás, de remélem minden benne van ami kell...

    Minden segítséget Köszönettel fogadok :R !

    Üdv: Eskimoka

    Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

  • Воланд

    titán

    válasz Eskimoka #1 üzenetére

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Aktív témák