Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz Mozaart #854 üzenetére

    értem.
    az elején pár cross dissolve
    ahogy a képek jönnek egymás után 0:16-tól0:41-ig azt én nem efecttel csinálnám, hanem egymás fölötti sávokba pakolnám az egyes videokat, és a Motionnal lehet a helyüket szabályozni ill. változtatni.
    A szereplőknél (0:44-től) kicsit mókásabb a téma. Szerintem Aftereffects-et kéne használnod hozzá, ahhoz én kevéssé értek, ha neked sincs, akkor szólj, kitalálunk vmit. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Mozaart #854 üzenetére

    törtem egy kicsit a fejem.Aftereffects a következőképp lehet megcsinálni a szereplős részt:

    1, Photoshop
    - készíts egy állóképet, aminek felbontása a video célfelbontásával azonos, a háttere pedig áttetsző. Rakd bele a két fekete vonalat. A két szélső négyszöget töltsd ki kékkel (R:0;G:0,B:255). Metsd le PSD ként úgy, hogy csak 1 réteg legyen
    2, Preimerben hívd be ezt a PSD-t.
    3, ez legyen a felső videósáv, az alatt lévőbe tedd be azokat, amelyik középen vannak. szép sorban az összeset, csináld meg az átmeneteket stb. Magyarul először megcsinálod a középső négyszöget, véglegesre.
    4, ha ez megvan, rendereld le - aszem CS4-ben és 5-ben egyszerűbb a NEST funkció, de én Pro2-t használok, abban nincs, így nem vagyok benne biztos. De emlékeim szerint, ha a fentit nest-eled akkor megkapod ua-t, mintha rendelnéd csak nincs renderidő és nem eszi a helyet.
    5, az így kapott video (akár renderelt, akár nested sequecnce) lesz a legfelső sávod (e fölé már csak a feliratok). Az alatt lévő két sávban megvágod a jobb ill bal oldalt futó képsort. Mindkettőt CROP funkcióval megvágod vagy MOTION-nal kopzgatod/méretezed, hogy ne lógjon át a másik oldalra.
    6, Effects/Video Effects/Keying/Blue Screen Key - ezt ráküldeni a felső sáv mindkét szélére.

    És lőn...
    rendicsek?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Új hozzászólás Aktív témák