Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz zsocaozd #486 üzenetére

    Bocsánat, hogy beleszólok. De.
    Ez a Premiere fórum, itt természetes, hogy elfogultak vagyunk vele. A Te stílusod viszont kötekedő, piszkálódó, túlzottan kritizáló. Rlazol eddig mindenkinek ahol tudott, segített. Nem szorul a védelmemre, de ne bántsd! Ha nem tetszik az Adobe terméke, írj nekik levelet, vagy győzd meg a stúdiókat, hogy térjenek át a világhírű Uleadra! Eddig erre a fórumra nem volt jellemző ez a hangnem, de tény, hogy demokráciában mindent szabad, ami nem tilos. Lehet, hogy csak én kifogásolom a stílusod, de legfeljebb majd írsz egy frappáns vagy épp fikázó választ rá. Mindkettő minősít, így vagy úgy. Részemről zártam a témát, remélve a pozitív irányú változást. Maradok read only.

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • rlazol

    addikt

    válasz zsocaozd #486 üzenetére

    jaj, de utálom az ilyet! zjuhasz -nak igaza van: arrogáns vagy. És ez nekem se tetszik. És te legalább olyan elfogult vagy mint én. Eleve úgy jöttél ide, h úgyse fognak tudni segíteni és ez különben is egy kalap szar. Egy csomó külföldi és hazai fórumot végignéztél, ezek szerint te is használod. Őszintén szólva nem irigyellek, h olyan szoftvert használsz, amit utálsz. De vmiért Te is használod, nem? Ha meg csak azért jöttél ide, h olyan kérdéseket tegyél fel, amin keresztül hiányosságokra hívhatod fel a figyelmet, akkor baromira irigyellek a sok időd miatt.
    Persze a marha én vagyok, h válaszolok, mert erre nekem ugyanúgy megy időm, mint neked, és nekem most is van a nyakamon egy szűk határidő, és ott türelmetlenkedik a project a háttérben. Pedig ott a pont: a PGDN. Namindegy.


    Igen, én borzasztó elfogult vagyok. Azt hiszem, ez vhol természetes dolog - rengeteget dolgozom vele, rengeteget köszönhetek neki, kicsit olyan, mint egy nagyon régi, nagyon közeli, full megbízható munkatárs, csak nem beszél vissza és nem eszik bele kora hajnalban a pizzámba. :) Akárcsak a munkatársaim nagy részét nem azért szeretem, mert tökéletes, hanem mert nagyon jól ISMEREM. Tudom, mik a gyengéi, tudom, mire jó és mire használjam inkább az AfterEffects-et vagy a PS-t. Tudom, mikor indítsam újra és mikor mentsek.

    Ja, amúgy igen, használtam előtte más programot, többek között a Ulead-et is. Igaz, régen volt, és nekem annyira nem is tetszett. Azért váltottam premierre, mert a csapat, ahova kerültem (és aminek 2 éve immár vezetője vagyok) ezt használta. Kitanultam, megértettem, megismertem, megszerettem. Tény, és is tudnék tanácsot adni a programozóinak fejlesztési irányvonal kapcsán, ahogyan a fényképezőgépem vagy az autóm vagy az alaplapom vagy a telefonom fejlesztőinek is. Amit nem én tervezek, az nekem sose lesz tökéletes, ahogy mindig is lesznek olyan funkciói, amiket nem használok ki. De ez nem azt jelenti, h nem tudok vele prímán dolgozni, csak néhány dolgot kicsit döcögősebben kell megoldanom. Amúgy annó az adobe fórumán egy kicsit adtam is, nagyon sokan utáltuk a ''conforming''-olást, és ezt elég ügyesen meg is oldották. Kompromisszum, az élet erről szól (kivéve a táncparketten). NEKEM megéri.

    Hogy on is legyek: Nem értem, amit a hangról írsz. Szerintem a töréspontokkal, a PEN-nel, azzal a lehetőséggel, h nem frame, hanem millisec. alapon haladj a hangban és gyakorlatilag korlátlanul kinagyítsd miközben kiadja a századpontos pot értéket- van lehetőséged precízen bellítani. A szintvonalak egyértelműek, a PEN az égvilágon mindenféle kiemelésre képes. És ha egy olyan, 1,5 órás filmet kell masterolni, ahol összesen 60 szereplő szólal meg és van majd 40 különböző zene alatta plussz a hangeffektek, akkor csak a füledre támaszkodhatsz, mert ezt precízen szoftverrel szerintem nem oldod meg. Főleg nem úgy, h utána bele is tudj nyúlni, ha a a videóanyagba vágtál.
    Ha meg zenének kell új véget csinálni vagy kettőt összefűzni akkor én 100x is inkább megkérek egy profit, mint egy szoftvert. Mert a zene - az zene... Ott nem a számok döntenek, hanem a feeling. És az utómunka szvsz pont erről szól: CSAPATMUNKÁRÓL - és nekem a premier is erről szól: a CSAPATról. Aminek mellesleg nálunk a Premier egy elismert és elfogadott tagja...

    A végállás problámát nem értem, ne haragudj... Mit akarsz elérni?

    Ami az effektek megjelenítését illeti - igazad van. Jó lenne, ha benne lenne, amit írtál, én se ismerem az összeset és néha sokáig eltart, amíg megtalálom. Remélem, a következőben benne lesz.

    Ami a többit illeti: tk igazad van. Hisz a topic neve: Adobe Premier topic, nem pedig ''segíts Premierben'' - más kérdés, h eddig jobbára erről szólt. De ez akkor se a ULEAD VIDEO STUDIO topic - legyél kedves ennek megfelelően itt az Adobe Rremierről beszélni. Szedd össze nyugodtan az általad talált hiányosságokat, lehet, még ki is egészítem.

    Privit én nem írtam neked , ne keltsd azt a látszatot, hogy igen. Ellenben én is kapok épp eleget olyanoktól, akik tanulni akarnak. Igaz, olyat meg még nem láttam ezen a fórumon, h ''figy szerintetek megéri megvenni ezt a Premier nevű izét? Mire jó?'' Aki eljut oda, h megvegyen egy ilyen szoftvert, az általában pontosan tudja, miért van rá szüksége. Ha nem, akkor én lebeszélném róla...

    Ezzel együtt én nem fogok leállni vitatkozni és védeni a Premiert, azért nekem nem fizetnek. Sose állítottam, se én, se más, h hibátlan. Azt állítom, h nekem bevált. Elégedetlen megbízóm még nem volt, és olyan se, h nem lett volna munkám. Ezért jó szívvel ajánlom azoknak, akik hasonló munkát végeznek.

    Engem azért fizetnek, h vágjak, masteroljak, promóciós anyagot készítsek stb. Én erre a premiert használom.

    Tapasztalatom szerint a legtöbb embert még élőszóban és ''túlerőben'' is igen nehéz meggyőzni annak az ellenkezőjéről, amiben hisz, vagy amit szeret. Fórumon szvsz lehetetlen. A tényeket és a véleményem leírtam. Vitatkozni se a premierről se a véleményemről se másról se pro, se kontra nem fogok.
    Ha van konkrét kérdésed, szívesen és legjobb tudásom szerint válaszolok, ahogy tettem eddig is.


    Az elfogultságod egy más kérdés, szerintem tartsd meg magadnak, mert eléggé visszatetsző!
    Ja, és ha zavar, h én elfogult vagyok a Premierrel, akkor Te miért nem használtad az előbb a PgDn-t?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Új hozzászólás Aktív témák