Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBadPlaYeR

    senior tag

    válasz blackdog #457 üzenetére

    Üdv!

    Nem vagyok egy nagy Premiere-es, a vágással a Sony Vegas kapcsán ismerkedtem meg, de úgy gondoltam azért ezt is kipróbálom. De amiket kérdezel, nem feltétlenül specifikusak.

    Az első fontos kérdés: asztali lejátszóra megy-e majd a kép, vagy számítógépen akarod nézni? Ha asztali DVD-lejátszóra, azaz TV-re megy, akkor a deinterlace-el nem kell foglalkozni, és az enyhe minőségromlás sem gond, a TV-n nem fog látszani a sok szűrő meg miegymás miatt. Monitoron alapból rosszabb a kép az interlace miatt, meg a színeket is máshogy jeleníti meg.

    Az általad említett template ''kistestvére'' a 4Mb CBR-t ugyan ''low''-nak írja, de mivel a DV adatfolyama 3,4Mb körül van, a 4-es is már bőven sok, nem lesz jobb/rosszabb a képminősége. Ha számítógépre is és TV-re is megy majd, akkor meg érdemes az edit beállításoknál a field-et none (progressive)-ra rakni. Vagy ha csak TV-re megy, akkor maradhat a ''low field first''.
    A Stady Movie nem tudom mi...

    ''Nincs valami ötlet?''
    Ötlet mire? Ha nem uncompressed AVI-ba tömöríted, akkor a minőség romlik. Jobb sajna már nem lesz sosem :( Max megáll egy szinten, ha tömörítetlenben hagyod. De a TV-n az a kevéske minőségromlást nem fogod észrevenni, hidd el. Vagy méginkább: próbáld ki! ;)

    "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Új hozzászólás Aktív témák