Új hozzászólás Aktív témák

  • Horváth Istv

    tag

    Nekem is volna kérdésem , a konvertálással kapcsolatban . Azt szeretném megtudni , hogy milyen logika alpján történik egy konvertálás ( exportálás ) a Premierben ? Konkrétan , lehet-é olyan exportálási beállításokat megadni , ami nem rontja a kamerával felvett alapanyag minőségét ? Vagy másik szituáció.... Ha készítek egy videót , azt ki exportálom , utánna ezt a kiexportállt anyagot felhasználom ( be illesztem ) egy hosszabb videóba , és a kész , hosszabb videót ki exportálom avval a beállításal , mint amivel a beillesztett darab . Akkor romlik a beillesztett darab minősége ?
    Hogyan müködik az exportálás ? Úgy mint a JPG tömörítés , hogy minden újabb mentéskor ( ugyan avval a beállítással ) mindíg romlik a minőség ? Vagy... ? Ha egy nagyobb méretű fotót elmentek , kisebb méretben , annak javúl az élessége ! 100%-os méretben nézve...Ha egy FHD-videót elmentek HD-ban , vagy 4K-t FHD-ban , akkor milyen beállításokat kell megadni , hogy javúljon a képminőség ? Értem ez alatt , hogy ugyanabban a kontér / kodakk , formátumba kell menteni , mint az eredeti ? Vagy..... ? Illetve milyen , mekkora bitrátát , és egyéb beállításokat kell használlni ahhoz , hogy a fotókhoz hasonlóan ( elméletileg ezek is fotók , csak sok... ) a leméretezés , javítson , vagy legalább ne rontson a felvett anyag minőségén ? :R

Új hozzászólás Aktív témák