Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz pufancska #5959 üzenetére

    Hááát, azért mire 1 Eizo "ledolgozza" az árát...
    Én 22" Samsung monitort használok, nagyon jó. Cserélem majd 24" -esetleg 27"-re, de most erősen válságos idők vannak, ha lesz annyi plusz melóm, h fél éven belül összejön rá, akkor veszek.

    Ahogy írtam is: nyomdai munkánál sok minden belejátszik a végeredménybe, ettől a kalibrálás még nem rossz, de nekem a cégnél fura eredménye lett. Itthon a Samsung sincs kalibrálva, nem is volt rá szükség, picit erősebbek nyomaton a feketék (és a sötét színek általában), mint monitoron, ezt már "hozzáadom" szemre.

    CMYK színeknél is vannak "trükkök", amiket ismerni kell, h jó legyen a végeredmény, és persze nem elég DTP-snek lenni, nézni kell a végterméket, és tanulni belőle. Én nem szégyenlem megkérdezni a nyomdát, vagy egy hirdetést megnézni az Eizo-n, sőt, átdobom a psd-t is neki, h nézzen rá, mi a véleménye. Ő már nagyon régen a pályán van, volt olyan szín aminek a CMYK %-os adataiból megmondta, h nem az lesz, ami a monitoron van...

    Munkatársam Eizo FlexScan-je kalibrált, nyomdai profilokkal ment... az úgy már valami, nincs is gond többnyire.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák