Új hozzászólás Aktív témák

  • JHONNY 79

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis tanácsra lenne szükségem. Parkolóból kezdtem tolatni, majd egy puffanást halottam, hirtelen megjelent mögöttem egy autó, ami nekem balról érkezett. Töltööttünk betétlapot, első körben úgy gondoltam én voltam a hunyó. Este viszont megnéztem a fedélzeti kamera felvételét, elsőt és hátsót és két dolog tűnt fel. A nekem balról érkező autó nem tartott jobbra egy felező vonallal ellátott úton, nem tartott még egy ajtónyitásnyi távolságot sem. Kb. 30-50 cm-t mozdult az autóm hátra, amikor a koccanás megtörtént. A másik dolog, nem az a személy vezette az autót, aki a kárbejelentőn meg lett jelölve mint autót vezető személy. Tudom elsőre mindez furán hangzik, de szakadt az eső, az ember tiszta ideg, stb. és nem figyel a részletekre. Utólagosan jeleztem emailben az észrevételem a biztosítónak, illetve hogy mindezeket kamera felvételekkel is igazolni tudom. Jártam rendőrségen is, de ott azt mondták, nekem mindenképp elsőbbséget kell adnom és én vagyok a felelős. Ezt értem, de ha pl. állnak mellettem és nem látok ki oldalra, akkor is minimálisan hátra kel gurulnom tolatáskor, hogy meg tudjak győződni, hogy be tudok e csatlakozni a forgalomba. Tényleg nem túlzok azzal, hogy kb. 30-50 cm-t ment hátra az autó, ami a felvételen is látszik. Én azt gondolom, hogy a balesetért mindketten felelősek vagyunk, hisz a másik fél nem tartott jobbra, illetve elhaladáskor nem volt egy ajtónyitásnyi távolság sem.A másik dolog, hogy nem az vezette az autót, aki a betétlapon szerepel, ez is tisztán látszik. Ezzel külön eljárásban tudnak foglalkozni a rendőrők, de a baleset miattam történt az álláspontjuk szerint,így a kár rendezése mindenképp engem vagy a biztosítómat terheli. Nagyon nehezen tudom ezt elfogadni, kíváncsi lennék esetleges hozzáértők véleményére.

Új hozzászólás Aktív témák