Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz bagyulajuve #98 üzenetére

    (#98) bagyulajuve válasza

    A ködlámpa (ami gyárilag nincs beszerelve) nem engedélyköteles, csak szigorúan veszik a hazsnálatát. Nincs sebességhez kötve, akkor használható, ha az útviszonyok megkövetelik, de ebben az esetben a sebességedben is meg kell nyilvánulnia a hazsnálatának és tudtommal csak városon kívül használható. Ez annyit jelent, hogy városon kívül bekapcsolhatod nagy ködben, ha kb 40-50-el tudsz csak haladni a látásviszonyok miatt. Az nem indokolja a használatát, ha van egy kis köd és te 90-el ''száguldozol'' 90-es táblánál.
    A plusz féklámpához se kell engedély. Emlékszem, hogy volt egy időszak, amikor tiltva volt, hiába volt a gyári új autók 80%-nak szériatarozéka. Szerencsére ennek az időnek már vége!


    (#100) agrarfiatal

    Nem tudom, hogy a kamera hányszor van kikapcsolt állapotban, de sok trafinál a rendőr ha akarná se tudná megmutatni a felvételt és nem is köteles rá. Elismerheted és jobb esetben helyszíni bírás 5 ezer HUF, rosszabb esetben nem ismered el, felejelentés és ha a kamera tényleg be volt kapcsolva akkor sokkal jobban ráfázhatsz. Mindenki döntse el, hogy melyik éri meg jobban és hogy tényleg gyorsan hajtott-e.

    Az ilyen öves és indexes esetekről beszéltem az előbb. Nehéz dolog (és nem tudom, hogy melyik fél feladata) a bizonyítás. Szerencsések voltatok!

    ''Rendőr megállítja, szonda nem volt. Feljelentés stb.''
    Itt a rendőr volt hülye, egyértelműen jogában állt volna, hogy elvigye vérvételre. A magánvéleményemet nem írnám le, én elítélem az ittasvezetést! Remélem tanult belőle az ismerősöd és nem ül piásan többet a kormány mögé.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák