Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskuplung

    őstag

    válasz zeee #9592 üzenetére

    "Engem a Htc Vive-ban a teleportálás annyira zavar a videókon, hogy azt sem tudom elképzelni hogy az valakinek bejön."

    Hogy fogod majd áldani a fejlesztőket, hogy teleportot is raktak a játékba, ha majd nem csak videókat nézegetsz :)

    Amúgy a válasz a kérdésedre az, hogy játéka válogatja, hogy mit támogat. Van olyan, ami csak teleportosan működik, és a játékmechanika alapjává tették, mint pl. a Robo recallnál, vagy az Arktika.1-nél.

    Van ahol választható, mint pl. Don't knock twice, vagy Mage's Tale, hogy teleport, vagy szabad mozgást szeretnél-e használni.

    Az igénytelenebb, régi VR játékokban, és utólag VR-osított cuccokban (pl. Alien Isolation) pedig csak free locomotion (szabad mozgás) van, szerintem Te ezt szeretnéd (amíg ki nem próbálod).

    Ilyenkor a Touchon lévő kis stickkel tudsz előre/hátra/balra/jobbra menni, és a fejeddel nézelődni.

    Illetve van még a minden VR játék alfája és omegája, a Lone Echo, amiben a karjaiddal különböző tárgyakban tudsz megkapaszkodni és úgy előrelökni magad a zéró gravitációs térben. Szerintem ez a legtermészetesebb módja az irányításnak, de értelemszerűen nem lehet mindenhol használni.

    Hidd el, nagyon is jó az a teleport. Lassan egy évnyi VR-ozással a hátam mögött is, ha rossz egy locomotion implementáció, akkor az igenis rosszullétet okoz, lásd Vanishing of Ethan Carter VR.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz zeee #9592 üzenetére

    "Illetve ez jó készülék?"

    Jelenleg az oculus rift a legjobb ár/minőség tekintetében a piacon, de ahogy jönnek az új márkák, úgy változik a piac. Szvsz a következő félévben még marad a jelenlegi felállás.

    "Ez jó ár?"

    160K alapvetően jó ár, jelenleg az amazon.de-n lehet 450EUR-ért kapni ingyen postával, de arra még rájön a német és a magyar áfa különbözet, azaz a végösszeg olyan 150K körül áll meg az aktuális forint-EUR árfolyamtól függően. Amazonos rendelés előnye, hogy 30 napig indoklás nélkül visszaküldheted, hátránya, hogy nehézkesebb a garancia érvényesítése, mert postázni kell (mondjuk a magyar webshopoknak is).

    Tanács: használtan csak jelentős árengedménnyel vegyed, mert még ha állítja is az eladó, hogy zsír új, "csak kipróbálva volt", ha beregisztrálta a touch kontrollereket az oculusnál, akkor az azokhoz járó ingyenes játékokat már a saját accountjához kötötte, tehát annyival kevesebbet ér a cucc.

  • summers

    tag

    válasz zeee #9592 üzenetére

    Szia! Egy hete rákérdeztem az ipon-nál, hogy elvileg két azonos termék között miért ilyen nagy az árkülönbség, azt válaszolták, hogy a két terméket két beszállítótól szerzik ezért más az árazásuk. De szerintem még annyi különbség van a két termék között, hogy a bundle-hoz a sisakon kívül két szenzort és két touch controller-t adnak, míg a másikhoz egy szenzort+xbox controller+távirányító, de ez csak az én véleményem.

Új hozzászólás Aktív témák