Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Dyingsoul #889 üzenetére

    Túlbonyolítod. Nincs sehol raktáruk se boltjuk. A DHL-nek küldi a gyár ilyen nagyobb logisztikai központokba, a DHL meg a vevőknek. De ők nem értékesítő cég, abból élnek ugye hogy embereknek csomagokat visznek pénzért. Csak tudják ezt nagyban is csinálni. Pl ha neked van egy 1 személyes Bt.-d itt Magyarországon, és van egy jó ötleted, meg egy raklap pénzed, akkor pusztán csak néhány telefonnal meg e-maillel le tudod gyártatni Kínában az árút, a DHL (vagy hasonló) céggel pedig intézteted a szállítást. Az árut te sose látod, csak egy webshopot működtetsz, és küldöd a vásárlóid címeit a DHL-nek (ezekre már évek óta működő API-k meg automatizált megoldások vannak), ők meg szórják ki őket a legközelebbi logisztikai központjukból. De ezek nekik csak csomagok/blacboxok, amiknek A-ból B-be juttatásért pénzt kapnak, ezt tudják nagyon jól csinálni, nem kereskedők, és nem számtech nagykerek vagy disztribútorok.

    (A DHL-t tetszés szerinti fuvarozó cégre le lehet cserélni a fenti szövegben mert mindegyik tudja már ezt. Nem tudom hogy melyikkel szállíttat az Oculus, bár esélyes eléggé hogy velük csinálják).

    Az országonkénti engedélyezés én sem tudom hogy mire vonatkozik, talán valami adózási dolog lehet a háttérben, passz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák