Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz Kicsimix #588 üzenetére

    Megnyugtatlak nem fogok rosszul aludni miatta, csak leirtam, hogy elég jól körül jártam én ezt a fajta témát, mert a repülöszimulátorokhoz napjainkban már elengedhetetlen a 6 dof képes eszköz, és elég sok házi megoldás is létezik föleg ingyenes szoftverek terén amihez webcamera kell és 3 led.

    Az ami a GR-ben van az ne ámitson téged, ugyan ugy csak 3 dofos, mert csak a fejed forgására reagál ,de például a vizszintes függöleges és kereszt irányú mozgást nem érzékeli.
    TEhát nem növekedik vagy távolodik azáltal egy virág képe, hogy te elöre hajolsz vagy sem.
    6 dof-al meg lehet azt csinálni, hogy csak a fejed elmozditásával kihajolsz a fal mödül, vagy közel hajolsz a möszereket megnézni.

    GV-nen sztem ilyet nem tudsz ,csak körbeforogni.

    A 3dof-ot megminden androidos telefon tudja amibe van giroszkóp meg mozgásérzékelő. az én P7esem a kartonboxos szemcsivel is követi a forgásokat elég precizen, de például ha kétszer körbefordulok akkor a kezdeti pozicióhoz képest másholl lesz a kiindulási pozició. ugy értem a monitorral szemben elkezdek forogni és mire visszatérek a szemövegben klátott képen ugyan oda ahol elkezdtem a valóságban már lehet hogy oldalt lesz a monitor.

    Ez vagy a csüszás miatt vagy az érzékelés pontatlanságának vagy pedig a nem az 1:1 es leképzésnek köszönhetö.

    EDtracker

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák