Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• zolynet

addikt

válasz kp78 #889 üzenetére

Koralpe: sielokre írtam :B

Jan 21-25 Obertauern
    -----------------------------
    Már a 0. napon is síeltünk, hamár délre Mauterndorfba értünk.
    A legközelebbi pályára, Grosseck-re mentünk. Nem tetszett, amihez hozzájárult
    egy ordas nagy deltázás a 2a pályán. Egész egyszerűen letapadt a lécem és kicsit
    sem csúszott. Úgy húzott két haver a lejtőn a vége felé. Hegy aljában 7€ért egy
    jó waxolás, ami olyan gyorsan kész volt, hogy még rá is kérdeztem, hogy csak meglevegőztette
    vagy tényleg megsimogatta valamivel. :)
    1. nap
    Busszal gondoltunk hogy Obertauern-re (továbbiakban OT) átmegyünk, hogy mindenki
    tudjon drinkelni. Gyorsan kiderült hogy a busz sem megy oda, mert le van zárva (lavina veszély). Így Katschberg-re mentünk busszal. 70km-es pályarendszer, egyszerű mint a faék. Kevés ember, nem igazán buckásodott,napsütés, igazi örömsíelés volt.
    2. nap
    Reggel utánajártunk, hogy eljutunk-e OT-be, hát nem, viamichelin jelezte hogy lavina miatt zárva
    az odavezető út, remek. Így még 1 napot síeltünk Katschberg-en, ami a nap végére már unalmas volt.
    Illetve akkora szél volt hogy a fő beülős lifteket lezárták egy órára.
    A 70km-es pályarendszer nem mondható túl kicsinek ... már a 2. nap untam. :(
    Érdekes hogy a jegyár itt is annyi mint a sokkal nagyobb OT-en, 45,5€
    3. nap
    Reggelinél kiderítettük hogy 10-15-ig van az út lezárva, ha odaérünk 10 előtt akkor OT elérhető.
    Így az utolsó napra sikerült behúzni OT-t, ami kicsit nekem túl lett hypolva. Óramutató járásával ellenkező
    irányba csináltuk meg a lecsatolás nélküli körünket. Szerintem nem voltak olyan sokan mint amennyire
    buckásak voltak a pályák már 11-12 körül. Emiatt volt csalódás, az a rengeteg bucka. :(
    Ha véletlenül OT-re mennék még1x akkor biztos pályaszállásra mennék, mert így nagyon körülményes volt.
    Ja, a lavinaveszély az eszméletlen mennyiségű hó miatt volt, 220-250cm!!! :Y

Life is too short to stay stock!

Hozzászólok Aktív témák